Kilka tygodni temu skorzystałem z usług profesjonalnego fotografa, który wykonał dla mojej firmy tzw. sesję wizerunkową. Od kilku lat prowadzę bowiem prężnie działające biuro rachunkowe, które obecnie zatrudnia blisko trzydzieści osób. Postanowiłem zatroszczyć się o odpowiedni wizerunek i w tym celu wykupiłem dla nich profesjonalną sesję zdjęciową, która trafiła następnie na naszą oficjalną stronę internetową.

Jak przebiega sesja korporacyjna?

sesje korporacyjneWynajęty przeze mnie fotograf ustalił dzień sesji, która miała odbyć się w siedzibie mojego biura. Kilka dni przed planowaną sesją wszyscy moi pracownicy otrzymali stosownego maila, w którym fotograf sugerował mi.in. to, w jaki sposób należy się tego dnia ubrać. Wszyscy zatrudnieni przeze mnie pracownicy stawili się na sesję w pięknych, dobrze skrojonych, oficjalnych strojach, które nadawały im szyku oraz podkreślały ich profesjonalizm. Następnie współpracująca z fotografem wizażystka podmalowała nas wszystkim i sprawiła, że nasza skóra wyglądała znacznie zdrowiej, a nasze fryzury były schludne. Sesje korporacyjne składają się więc z kilku etapów, wszyscy uczestnicy muszą zostać uprzednio odpowiednio do nich przygotowani. Kiedy już każdy z nas prezentował się nad-wyraz szykownie, fotograf przystąpił do swojej pracy. Pokazywał nam on jak powinniśmy pozować by wypaść korzystnie i jednocześnie jak najbardziej naturalnie. Atmosfera na planie zdjęciowym była przy tym bardzo przyjazna, każdy z nas czuł się przed kamerą bardzo swobodnie, zdjęcia więc trwały zaledwie kilka godzin.

Na efekty pracy fotografa musieliśmy czekać zaledwie kilka dni. Fotografie trafiły bowiem do postprodukcji, profesjonalni graficy korygowali wówczas wszelkie niedoskonałości za pomocą profesjonalnych programów do obróbki zdjęć. Warto przy tym podkreślić, że za ta profesjonalna sesja kosztowała mnie łącznie około dwa tysiące złotych, a inwestycja ta bardzo szybko się zwróciła, ponieważ w krótkim czasie udało mi się pozyskać wielu nowych klientów.