Nadzorując pracę dużego przedsiębiorstwa, nierzadko zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób usprawnić procesy produkcyjne, aby móc otrzymać jak największe zyski. Odpowiednim rozwiązaniem może być zmechanizowanie firmy poprzez wdrożenie różnego rodzaju linii produkcyjnych. Automatyczne i półautomatyczne linie technologiczne stanowią podstawę w każdym przedsiębiorstwie nastawionym na sukces. Proces technologiczny z ich użyciem jest zawsze przeprowadzany szybko i sprawnie.

Branża foliarska

linia do produkcji foliiW branży opakowań foliowych istotę powinna stanowić zawsze linia do produkcji folii. Wśród propozycji producentów znajdziemy linie o różnych wydajnościach. Maszyny umożliwiają produkcję folii stretch jedno-, dwu- lub nawet pięciowarstwowej, w zależności od wybranych ustawień. Możemy wybrać też uirządzenia przeznaczone do produkcji folii termokurczliwej czy bąbelkowej. Całkowicie zautomatyzowane linie zdecydowanie odciążają pracowników. Szybkość pracy zależy od mocy silnika głównego oraz od zakresu obrotów ślimaka. Panele sterowania umieszczone w szafie sterowniczej lub nowoczesne, komputerowe panele dotykowe umożliwiają dokładną kontrolę nad procesami produkcyjnymi. Każda linia powinna być złożona z odpowiednich modułów funkcjonalnych, według polskiprzemysl.com.pl wśród których wymienia się:

  • ekstrudery do folii,
  • głowice,
  • system rolek prowadzących,
  • płetwy kształtujące,
  • kosze zbierające,
  • jonizatory.

Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów sprawia, że maszyny odznaczają się szczególną bezawaryjnością. Zazwyczaj moduły do linii do produkcji folii dostarczane są przez światowe marki zajmujące się automatyką. Odpowiednio dobrane podzespoły zapewnią urządzeniom sprawne działanie.

Co jeszcze jest niezbędne?

formy na wtryskarkęPraca z tworzywami sztucznymi wymaga stosowania odpowiedniej formy na wtryskarkę, dzięki której będziemy mogli w szybki sposób uzyskać oczekiwany kształt. Producenci wyróżniają tu zwykle formy o napędach: elektrycznym, pneumatycznym, hydraulicznym czy mechanicznym. W ofertach znajdziemy formy do nakrętek, doniczek ogrodowych, do kołków do styropianu, wieszaków i wielu innych elementów. Nowoczesne wtryskarki wyposażone są w akumulatory dużej mocy oraz charakteryzują się sporą pojemnością wtrysku, dzięki czemu nie ma możliwości zatrzymania procesu produkcji. Obrabiarki sprawdzają się w wielu firmach produkcyjnych. Same formy na wtryskarkę mają jednak swoją cenę, ale można to wliczyć w koszta działania firmy. Z pewnością wykorzystanie optymalnych, nowoczesnych rozwiązań nam się szybko zwróci.

W przypadku problemów technicznych…

linia produkcyjnaNiestety maszyny bywają zawodne, długie lata eksploatacji również mogą nadwerężyć ich sprawność. Jeżeli czeka nas naprawa form wtryskowych, powinniśmy pomyśleć o wyborze firmy, która świadczy kompleksowe usługi w tej dziedzinie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że formy zostaną zregenerowane tak, że powrócą do swojego stanu sprzed problemów technicznych. Naprawa form wtryskowych polega na pozbyciu się wszelkich usterek oraz na uzupełnieniu ubytków i krawędzi. Odbywa się to za pomocą mikrospawania lub spawania impulsowego. Specjalistyczne firmy nierzadko proponują także usługę modyfikacji form wtryskowych, na przykład dodanie żeber, czy też wykonanie części zamiennych dostosowanych specjalnie do konkretnej formy wtryskowej. Regenerację kończy czyszczenie i polerowanie form wtryskowych, co pozwala na odzyskanie dawnego wyglądu.

Nietypowa produkcja?

linia produkcyjnaByć może nasza firma specjalizuje się w jakiejś nietypowej produkcji i maszyny dostępne na rynku przemysłowym nie sprawdzą się w tego typu przedsiębiorstwie. Nic straconego. Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych to branża, w której dobrze spisuje się wielu doświadczonych inżynierów. Dzięki wykorzystaniu wiedzy z zakresu automatyki przemysłowej oraz pneumatyki, mogą oni zaprojektować dowolne urządzenie zamówione przez klienta. Według portalprzemyslowy.pl wszystkie budowane maszyny powinny spełniać wymagania bezpieczeństwa. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań z pewnością pozwoli nam na usprawnienie produkcji oraz szybki rozwój firmy. Inżynierowie konstruują między innymi maszyny laboratoryjne, testujące i inspekcyjne, maszyny montażowe oraz różnego rodzaju maszyny specjalistyczne wykorzystywane w przemyśle samochodowym, stolarskim czy w branży obróbki tworzyw sztucznych.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że linie technologiczne zdecydowanie ułatwiają pracę. Zautomatyzowanie procesów produkcyjnych pozwala na oszczędzenie cennego czasu, co jest równoznaczne z generacją dodatkowych zysków. Jeżeli zależy nam więc na sprawności pracy w naszym przedsiębiorstwie, powinniśmy pomyśleć o nowoczesnych liniach technologicznych.


1 Komentarz

Zbyszek · 7 lipca, 2017 o 11:23 am

Dokładnie, linie produkcyjne na pewni usprawniają pracę w każdym zakładzie. Szczególnie jeśli takie linie są skomputeryzowane i nie potrzeba do ich obsługi wiele osób.

Dodaj komentarz