Myślałam w ostatnim czasie o założeniu firmy, która nie byłaby kosztowna w otworzeniu, a jednocześnie przynosiła by zyski. Na początek oczywiście nie duże, ale takie by nie dokładać do interesu, a z czasem rozbudować firmę i zarabiać godziwe pieniądze.

Usługi pralnicze we Wrocławiu

pranie dywanów we WrocławiuDługo myślałam jaką firmę otworzyć. Nie mogłam się zdecydować, czy zacząć strzyc psy, piec ciasta i gotować dla innych, czy otworzyć firmę zajmującą się sprzątaniem. W podjęciu decyzji pomogło mi zdarzenie losowe w moim domu. Jedząc kanapki z dżemem porzeczkowym, mój kot wskoczył mi na kolana i niechcący upuściłam na dywan kanapkę. Najgorsze, że posmarowaną stroną. No i takim sposobem mój dywan zyskał czarną plamę, która wydawała mi się ciężka do usunięcia. Poszperałam trochę w łazience, gdzie trzymaliśmy środki czyszczące i zrobiłam pewną mieszankę, która ku mojemu zdziwieniu doczyściła idealnie dywan. Byłam w szoku. Zajęło mi to dosłownie pół godziny i dywan był czysty. Potem jeszcze odkurzyłam dywan i mogłam cieszyć się jego pięknym i wyglądem. I to był właśnie przełomowy moment. Zdecydowałam, że założę firmę, która oferuje pranie dywanów we Wrocławiu i tak też zrobiłam. Oczywiście najpierw trochę przebadałam rynek, przy pomocy mediów społecznościowych i okazało się, że jest nawet duże zapotrzebowanie na usługi tego typu. Zrobiłam biznesplan i udałam się załatwić wszystkie formalności. Udało się bardzo szybko. Napisałam jeszcze projekt dotyczący usług jakimi jest pranie dywanów we Wrocławiu i dostałam dofinansowanie z urzędu na start firmy. Kiedy pieniądze przyszły na konto, wpadłam w zakupowy szał. Był mi potrzebny profesjonalny piorący odkurzacz i środki chemiczne. Po zakupie tych produktów zaczęłam swoją przygodę z dywanami. Zleceń przybywało a ja w pewnym momencie nie mogłam się wyrobić, mimo tego, że we Wrocławiu miałam sporą konkurencję. Z jej powodu zaniżyłam trochę ceny moich usług, ale nie żałuję bo to mi się bardzo opłaciło. Dzięki temu miałam naprawdę dużo zleceń i w szybkim tempie rozbudowałam swoją firmę.

Jeżeli interesuje kogoś pranie dywanów we Wrocławiu, wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową daną frazę i na pewno będzie można znaleźć usługi tego typu w konkurencyjnych cenach. Uważam, że lepiej jest skorzystać z usług firmy, niż samemu męczyć się z czyszczeniem dywanów. Ktoś może zrobić to za nas.