Czyszczenie zlewozmywaka w kuchni

Chyba każdy z nas musi sprzątać. Warto mieszkać w schludnych warunkach i jak wszystko jest czyste. Ja tam na co dzień staram się wszystko ogarnąć, tak by na pierwszy rzut oka było czysto. Na przykład wyrzucam śmieci, wycieram kurze czy też zmywam naczynia. Tak już bardziej dokładniej sprzątam przynajmniej dwa razy w miesiącu. Wtedy wszystko bardzo dokładnie czyszczę. Dzięki temu na co dzień nie muszę aż tak przykładać się do sprzątania.

Sposoby czyszczenia zlewozmywaków w kuchni

zlewozmywak kuchennyZawsze sprzątanie te dokładniejsze zostawiam sobie na weekend. Wtedy nie pracuję i mam wolne. Mogę zająć się wtedy domowymi obowiązkami. Robię to w sobotę, a w niedziele odpoczywam. Staram się wszystko posprzątać, nawet najmniejsze zakamarki. Tak patrząc z perspektywy czasu to najwięcej zawsze zajmuje mi sprzątanie kuchni. Może dlatego, że mam dość sporą kuchnię i tam zawsze muszę posprzątać podłogę i ściany. Mam tam kafelki, więc każdy trzeba czyścić wraz z fugami. Potem muszę czyścic szafki i wszystko co tam jest w środku. Ale może opowiem jak ostatnio musiałam posprzątać zlewozmywak kuchenny. Poprzedniego dnia miałam gości i wiecie trochę zjedliśmy i wypiliśmy i wszystko tak zostawiłam w zlewie. Chodzi mi o nie umyte naczynia. Przez to trochę zlewozmywak się zabrudził, najbardziej od wina. Teraz trzeba było go posprzątać. Najgorsze, że plamy te zaschły i utwardziły się w tym zlewie. Aby nie szorować gąbką po zlewie to najpierw nalałam tam środek, który miał zmiękczyć te plamy. W ten sposób miałam z łatwością usunąć plamy. ale musiałam odczekać jakieś pół godziny zanim ten środek zadziała. Aby nie marnować czasu to w tym czasie zajęłam się dalszym sprzątaniem innych rzeczy. Dzięki temu czas szybko mi zleciał. Po półgodzinie zajęłam się zlewozmywakiem kuchennym. Delikatnie usunęłam środek czyszczący, oczywiście ciepłą wodą. Potem tą miększą częścią gąbki zaczęłam delikatnie szorować nawierzchnię. Brud schodził bardzo łatwo, a w dodatku ten środek bardzo nabłyszczył mi cały zlewozmywak. Teraz jest tak czysty jakby był nowy. Warto mieć dobry środek czyszczący do zlewozmywaków. specjalnie taki kupiłam tylko do takiego użytku i się opłacało.

Bardzo staram się w domu było czysto. Jednak nie codziennie sprzątam aż tak dokładnie. To zostawiam sobie na dwa wolne weekendy w miesiącu. Wtedy dokładnie sprzątam każdy zakamarek. Ostatnio musiałam na przykład bardzo dokładnie wyczyścić zlewozmywak kuchenny. Ale z pomocą odpowiedniego środka wszystko się udało. Doprowadziłam zlewozmywak do czystości.