Jakieś trzydzieści lat temu, mało kto miał komputer w domu, bo dopiero zaczynały one wchodzić na nasz rynek. Dzieci w szkole uczyły się na nich podstawowych czynności, a z czasem nie było już firmy be choć jednego komputera na stanie.

Co muszą mieć stacjonarne komputery?

komputer stacjonarnyKiedyś posiadanie własnego komputera było szczytem marzeń, bo niewielu było na niego stać. Zajmował wiele miejsca i też dość głośno pracował. Monitor generował szkodliwe promieniowa, więc zbyt długie siedzenie przed nim nie było dobrym rozwiązaniem. Obecnie technologia poszła tak bardzo do przodu, że prawie każdy z nas ma własny przenośny komputer lub jego smartphone pełni wiele funkcji, które ma komputer. W sprzedaży dostępny jest komputer stacjonarny, laptop lub tablet. Najwięcej możliwości ma ten pierwszy, ponieważ może mieć największą pamięć, dysk i najlepsze karty graficzne. Stacjonarne modele ciągle świetnie się sprawdzają w domu, pracy czy szkole, bo obecnie są gabarytowo znacznie mniej. Możemy kupić oddzielnie komputer, monitor, klawiaturę i myszkę, ale można też w zestawie i zaoszczędzić kilkadziesiąt procent. Wykorzystanie takich komputerów jest bardzo szerokie, ponieważ ich oferta jest bardzo elastyczna. Osoby znające się na budowie komputerów, często samodzielnie go składają, kupując poszczególne części w internecie. Dzięki temu mogą mieć niesamowicie wydajny i nowoczesny komputer do pracy, gier, zabawy czy do streamowania. Jednakże za naprawdę dobry sprzęt komputerowy, trzeba też sporo zapłacić.

Najtańszy stacjonarny komputer kupimy już za niecały tysiąc złotych i jak na tą cenę, będzie on całkiem dobry. Większość ludzi, która ma stacjonarny model komputera w domu, najczęściej posiada jeszcze jeden model mobilny w formie laptopa lub tableta.

Kategorie: Informatyka