Wewnętrzne wyposażenie każdego samochodu składa się m.in. z dywaników, które chronią przed nieczystościami, naniesionymi na butach do samochodu. Jeśli na zewnątrz jest mokra aura, leje deszcz, czy pada śnieg, lub nawet panuje gęsta mgła, do wnętrza naszego samochodu mogą dostać się nieczystości w postaci błota, piasku, kamieni, czy nawet wilgoci, osiadającej na podłodze samochodu. Wtedy w sukurs przychodzą dywaniki z gumy.

Zakup odpowiednich dywaników do samochodu

gumowe dywaniki samochodoweKażdy samochód jest wyłożony wykładziną dywanową. Jest ona praktycznie na każdej, wewnętrznej części blachy. Chroni przed zimnem, czy wiatrem. Człowiek siedzący w środku jest odizolowany od tych czynników zewnętrznych, które mogłyby dość szybko dostać się do samochodu. Jednak wykładzina samochodowa jest praktycznie taka sama, jak wykładzina pokojowa. Przyjmuje wilgoć, trudno się ją czyści z błota – szczególnie wtedy, gdy wetrzemy to błoto własnymi butami. Także piasek nanoszony pod butami, może znacznie utrudnić sprzątanie w samochodzie. Wszyscy wiemy, jak trudno usuwa się tego typu nieczystości. Ale przecież można temu zaradzić, zakupując gumowe dywaniki samochodowe z przeznaczeniem dla naszego auta. Są one bardzo wytrzymałe, wykonane z grubej gumy, nie ścierają się tak szybko. Jeśli naniesiemy pod butami błota, czy piachu, a nawet wody, wystarczy je wyciągnąć i spłukać wodą. Potem osuszyć na słońcu, czy w garażu,lub w domu i można używać dalej w samochodzie. Tego typu produkty są niezastąpione. Każdy samochód powinien je mieć. Oszczędzają dużo czasu, zdrowia (człowiek już się tak nie denerwuje, że znów przyniósł coś pod butami i wtarł w samochodową wykładzinę) oraz pieniędzy. Dywaniki gumowe są bardzo stabilne. Nie trzeba się przejmować tym, że będą się przesuwać w czasie jazdy. Nie ma takiej możliwości. Kładąc dywanik na podłodze auta, jest on zablokowany najczęściej przez fotel samochodowy oraz pedały sprzęgła, hamulca, czy gazu.

Dywanik samochodowy ma określony kształt i wielkość. Dlatego nie można zakupić byle jakiego dywanika, ale jedynie do konkretnej marki samochodowej. Jeśli ktoś chce kupić jakikolwiek dywanik, powinien najpierw zmierzyć przestrzeń pod niego. Tego typu działanie zapobiegnie zwijaniu się dywanika, czy wręcz przesuwaniu. Najlepiej jednak zakupić dywanik dedykowany do naszego auta.