Na warsztatach fotograficznych bardzo często początkujące i średnio zaawansowane osoby zadają różnego rodzaju pytania związane z lampami błyskowymi. Które rozwiązanie lepiej jest wykorzystać i czy lepiej wybrać silne flesze studyjne, czy może słabsze lampy systemowe z zaawansowanymi systemami kontroli siły błysku? Flasze są manualne nie są dobre dla początkujących fotografów i wiele osób waha się czy da sobie radę wykorzystując je.

Jak pracuje się w studiu fotograficznym?

studio foto do wynajęciaStudio fotograficzne jest miejscem, gdzie każdy profesjonalny fotograf wykorzystuje moc błysku swoich lamp manualnie. Natomiast z automatyki korzysta tylko i wyłącznie w chwili, gdy potrzebuję wykonać pomiary. Dzięki wysokiej jakości światłomierza Może on bardzo precyzyjnie określić, jakie jest zapotrzebowanie na błysk w określonych partiach sceny. Studio foto do wynajęcia to komfort dla fotografa oraz jego zespołu i dodatkowych modeli. Jest to również świetne rozwiązanie, kiedy wstydzimy się sesji w plenerze albo też, gdy nie mamy miejsca w swoim domu na wykonanie pięknych zdjęć. W wielu zawodowców również wykorzystuje automatyczne lampy, ale nie oddają oni pełnej kontroli do ekspozycji oraz siły błysku. Doskonale sterują o niej błyskiem poszczególnych lamp, a dokładnie panel sterowania umożliwia i kontrolowanie wszystkich lampa także sterownika-wyzwalacza. Takie rozwiązanie pozwala na całkowitą kontrolę nad lampami bez konieczności fizycznej obecności przy nich. Czy lampy w studio fotograficznym Są mocniejsze niż te wykorzystywane w plenerze? Oczywiście w plenerze oraz w studio fotograficznym wykorzystujemy inne lampy błyskowe i te wykorzystywane w studio są znacznie silniejsze. W studio możemy wykorzystać dodatkowe modyfikatory światła oraz różnego rodzaju techniki oświetleniowe. Możemy wykorzystać również efekty odbijania światła od ściany oraz sufitu Albo zwiększyć odległość od fotografowanego obiektu.

Istnieje wiele oświetleń studyjnych, które idealnie przystosowane są do współpracy z najpopularniejszymi systemami kontroli błysków. Inwestując odpowiednią kwotę będziemy mogli zakupić wysokiej jakości studyjna lampę błyskową która pozwoli nam kontrolować siłę błysku. Ułatwia to pracę zarówno osobom zaawansowanym, ale także ten początkującym, którą dopiero chcą zacząć wykorzystywać zaawansowane systemy kontroli.