Zastanawiając się nad wyborem idealnego miejsca na wakacje, warto wziąć pod uwagę okolicę największych jezior w Polsce, czyli Mazury. Jest to bardzo malownicza i ciekawa kraina, gdzie można spędzić czas zarówno aktywnie, jak i leniwie.

Hotele w samym sercu Mazur

hotel mikołajkiMikołajki to niewielkie miasto, które rozciąga się wzdłuż obu brzegów jeziora Mikołajskiego – to właśnie w tym miejscu łączy się kilka dużych zbiorników wodnych, w tym największe jezioro w Polsce, czyli Śniardwy. Mikołajki to jedna z najbardziej znanych i najpopularniejszych miejscowości, która jest wybierana przez turystów jako cel ich wakacyjnych podróży. W tym położonym w województwie warmińsko-mazurskim miasteczku znajduje się wiele atrakcji. Najczęściej wybierane przez turystów są oczywiście różnego rodzaju sporty wodne, z których słynie ten region. Ze względu na bliskość kilku dużych jezior bardzo cenione jest tu żeglarstwo. Relaks na łodzi w pięknych okolicznościach przyrody to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Kolejnym ciekawym zajęciem na Mazurach mogą być spływy kajakowe czy pływanie rowerami wodnymi. Wakacje to także dobry czas na to, aby nauczyć się nowych rzeczy, na przykład nauki sportów ekstremalnych. W okolicy można nauczyć się kitesurfingu, flyboardingu czy pływanie na desce przy pomocy zwykłego wiosła. Jeśli chodzi o hotel Mikołajki – warto wybrać taki, który znajduje się jak najbliżej jeziora. Niewielka odległość na plażę czy do wypożyczalni sprzętu wodnego, pozwoli nam na uniknięcie kolejek.

Mikołajki oraz jego okolice to idealne miejsce do tego, aby spędzić tam cudowny urlop. Piękne krajobrazy, dużo ciekawych miejsc do zwiedzenia, możliwość uprawiania licznych sportów wodnych – to tylko niektóre z atrakcji w tym regionie.