Polska przeżywa od ostatnich kilkunastu lat dynamiczny rozwój. Można powiedzieć, że nadganiamy to, co straciliśmy z czasów sprzed lat dziewięćdziesiątych. Każde większe miasto zmieniło się nie do poznania i zmiany te nie mają końca. Przykładowo, byłam niedawno drugi raz w życiu w Gdyni. Miasto to pamiętam z czasów dzieciństwa i na ten moment zupełnie go nie poznałam.

Nowoczesne hotele w miejscowościach nadmorskich

nowoczesny hotel z basenem w GdyniWbrew temu, co powszechnie się uważa, jesteśmy jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się państw w Europie. Rozwija się rodzima przedsiębiorczość i w dynamicznym tempie zmieniają się nasze największe miasta. Mieszkając w danym miejscu nie dostrzegamy zazwyczaj tego rozwoju. Jeżeli jednak byliśmy gdzieś dawno temu i pojedziemy tam ponownie teraz, możemy się bardzo mocno zdziwić. Tak było w moim przypadku. Odwiedziłam niedawno Gdynię, pierwszy raz po dwudziestu latach nie poznałam tego miasta. Całe Trójmiasto zmieniło się nie do poznania. Jest bardzo zadbane i na każdym kroku wyrastają nowoczesne budynki. Mi bardzo przypadł do gustu pewien nowoczesny hotel z basenem w Gdyni, w którym postanowiłam nawet spędzić jedną noc. Hotel ten jest bardzo elegancki. Oferuje wysoki standard pokoi i obsługi. Znajduje się zaraz przy plaży, więc z jego okien rozpościera się niesamowity widok na morze, a rano obudził mnie szum fal. Takich hoteli jest w Gdyni o wiele więcej. Stawiają je zarówno polscy, jak i zagraniczni inwestorzy. Większe nieruchomości w takich popularnych miejscowościach turystycznych są bardzo opłacalne, nawet wtedy, kiedy wymagają naprawdę dużych nakładów finansowych. Coraz więcej osób jest sobie w stanie pozwolić bowiem na spędzenie wakacji właśnie w eleganckim hotelu. Część gości hotelowych to też biznesmeni, którzy przyjeżdżają załatwiać sprawy związane z prowadzoną firmą lub inwestycjami. Poza niesamowitymi hotelami spodobało mi się w Gdyni zagospodarowanie okolicy plaż. Latem można się tu poczuć jak na egoztycznym urlopie.

Nasz kraj szybko się rozwija. Widać to na przykład po tym, jak mocno zmieniają się największe polskie miast. Byłam ostatnio zaskoczona tym, jak nie do poznania zmieniła się na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat Gdynia. Nowoczesne budynki, w tym mnóstwo eksluzywnych hoteli, powstających w tym mieście, świadczą o ty, że polscy i zagraniczni inwestorzy widzą w naszym kraju potencjał.

Kategorie: Turystyka