Alkoholizm to niezwykle silna choroba. Trzyma osobę uzależniona tak mocno, że z każdym dniem jest jej trudniej się wyrwać ze zgubnych szpon nałogu. Jednak nawet dla alkoholików jest ratunek. Przy terapii, prowadzonej odpowiednimi metodami, każda osoba uzależniona ma szansę na nowe życie. 

Czy hipnozą można wyleczyć alkoholizm?

leczenie z alkoholizmu hipnoząNiestety nie każdy zdaje sobie sprawę, że są bardzo skuteczne metody leczenia alkoholizmu. Jednak nie każdy daje wiarę hipnozie. Bojąc się jej wpływu na swój organizm. To ciekawe, że uzależnieni bardziej obawiają się niezbyt popularnych metod, niż swojego nałogu. To jednak znamienne dla osób uzależnionych, że zrobią wszystko, byle móc uskuteczniać swój nałóg. Leczenie z alkoholizmu hipnozą, oferują specjaliści z zakresu psychoterapii, ale także ośrodki zajmujące się pomocą ludziom uzależnionym. To coraz popularniejsza metoda, ponieważ przynosi niespodziewanie dobre efekty. Mimo faktu, że hipnoza jest powszechnie stosowaną metodą przy leczeniu alkoholizmu, tak do naszego kraju dotarła stosunkowo niedawno. W hipnotycznym transie osoba uzależniona od alkoholu przechodzi nie tylko proces wewnętrznego oczyszczania, ale również szereg implikacji, które mają zapobiegać sięganiu po alkohol. Od hipnozy nie należy jednak oczekiwać cudów. Nic nie dzieje się od razu i całkowite wyleczenie z alkoholizmu może zająć kilka miesięcy. Zależy to tez od wewnętrznej motywacji pacjenta i jego silnej woli, bez tych dwóch czynników, żadna terapia nie może być skuteczna. Alkoholik musi zrozumieć, że jest chory i obudzić w sobie chęć do leczenia i wyprostowania swojego życia. Alkoholicy bardzo często ulegają iluzji na temat samego siebie. Dlatego nieustannie tłumaczą powód swojego picia, nigdy sobie nic nie zarzucając. Zajęcia z psychoterapeutą, zajmują się naciskiem również na ten akcent. Osoba uzależniona musi zrozumieć, ze ponosi odpowiedzialność za swoje życie, a zajęcia w hipnozie pomagają dotrzeć ze wszelkimi informacjami wprost do podświadomości.

Koszt terapii alkoholowej w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień to około kilku tysięcy złotych. Leczenie w placówce państwowej nie kosztuje nic. Jednak czasem lepiej niż do ośrodków, zgłaszać się do psychoterapeutów, którzy mogą pomóc uporać się z problemem alkoholowym. Hipnoza jest metodą w stu procentach bezpieczną i sprawdzoną.