Jednym z najbardziej znanych programów do edycji zdjęć jest oczywiście Photoshop. Chyba nie ma takiej osoby, która zna się trochę na komputerach a nie słyszałaby o tym programie. Słowo to weszło zresztą do codziennego słownika i o każdym ładnym zdjęciu mówi się, że na pewno jest poprawiane w Photoshopie. W tym programie można zrobić ze zdjęciem praktycznie wszystko. Zdjęcia można poddać odpowiedniej obróbce, ale można również tworzyć zapierające dech w piersiach fotomontaże.

W internecie są tysiące tutoriali do Photoshopa

najlepsze tutoriale zdjęć w PhotoshopieJeszcze dekadę temu obsługą tego programu zajmowali się jedynie Ci, którzy na co dzień pasjonowali się fotografią lub profesjonalną grafiką. Każdy zawodowy fotograf musiał umieć ten program obsługiwać podobnie jak graficy komputerowi, którzy bazowali właściwie tylko na nim. Dzisiaj każdy potrafi obsługiwać to oprogramowanie, ponieważ mamy czasy mediów społecznościowych. Co drugie zdjęcie, które tam trafia jest poprawione w programie do obróbki zdjęć i jest to najczęściej właśnie Photoshop. Przy czym dzisiaj nauczenie się obsługi tego programu jest nieporównywalnie łatwiejsze niż dekadę temu. Z łatwością można znaleźć w internecie najlepsze tutoriale zdjęć w Photoshopie, które na realnych przykładach pokazują jak edytować zdjęcia. Tutoriale to nic innego jak krótkie instrukcje, które mogą być formie filmów, zdjęć, prezentacji czy plików tekstowych. Mają one na celu wytłumaczyć w możliwie jak najprostszy sposób obsługę programu lub gry komputerowej, której się dotyczą. Takich krótkich instrukcji video czy prezentacji dotyczących Photoshopa są w internecie tysiące. Wszystkie są darmowe, więc nie trzeba się obawiać, że nauka obsługi tego programu będzie kosztowna. Wystarczy jedynie poświęcić kilka dni na popróbowanie wszystkiego, co jest zaprezentowane w filmikach instruktażowych.

Najlepsze tutoriale można znaleźć na stronach i blogach osób, które od lat zajmują się profesjonalną fotografią czy grafiką komputerową. Takie osoby dzielą się swoją wiedzą zupełnie za darmo. Bo dzisiaj takie strony z tutorialami można sobie wzajemnie polecać, a dla każdego internauty szczególnie istotna jest ilość wejść na jego stronę internetową. Dlatego właśnie takie filmy instruktażowe udostępnia się za darmo po to, żeby mieć jak najwięcej odwiedzin na stronie internetowej.