Polacy, wbrew pozorom, jedzą bardzo dużo owoców. Nie tylko w formie „prosto z drzewa”, czy „prosto z krzaczka”, ale również w formie przetworzonej, jak dżemy, przeciery, czy pasty. Jednak zdecydowanie ulubionym owocem Polaków są truskawki. 

Nowa odmiana truskawki

Nowe odmiany truskawekW zimie, kiedy mamy ochotę na truskawki, jesteśmy skazani na wybór tych zagranicznych, które jednak trudno nazwać lepszymi od polskich. Polska truskawka, jak i jej odmiany dojrzewają w bardzo dobrej glebie i mocnym nasłonecznieniu, co ma decydujący wpływ na ich smak, kolor i aromat. Nowe odmiany truskawek nie pojawiają się zbyt często, jednak eksperymentowanie z nimi jest domeną niemal każdego hodowcy. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z GMO, a jest jedynie szukaniem najbardziej optymalnego mariażu międzygatunkowego. Truskawki to owoce, na które popyt jest tak duży, że nawet jej światowe zbiory, nie byłyby go w stanie zaspokoić. Na szczęście, w lecie, mamy ich pod dostatkiem, w dodatku w dość atrakcyjnych cenach. Nie warto się wzbraniać przed próbowaniem nowych odmian truskawek, bowiem niektóre z nich to prawdziwy majstersztyk, zarówno jeśli idzie o wygląd, jak i o smak. Hodowcy, którzy uprawiają te owoce od dawna, z chęcią sadzą nowe odmiany truskawek, ponieważ klienci robią się coraz bardziej wymagający i ciągle szukają odmian, które będą mniej lub bardziej słodkie, od tych, jakie mamy dostępne na rynku. Sadzonki nowych odmian truskawek możemy szukać w specjalistycznych sklepach, najlepiej internetowych.

Truskawki lubi niemal każdy, solidarnie – bez podziału na płeć oraz wiek. Nie jest to dziwne, bowiem to owoc jedyny w swoim rodzaju. Nie tylko wspaniale wygląda, ale również świetnie smakuje. W dodatku jego cena nie jest wygórowana i mamy go pod dostatkiem.