W moim otoczeniu od dzieciństwa, jak pamiętam, zawsze wykorzystywaliśmy foliowe torebki. Czy to na zakupy, czy jako opakowanie do kanapek. To było normalne. Nigdy się nie zastanawialiśmy nad tym, ile czasu później takie siatki będą się w środowisku rozkładały.

Papierowo i ekologicznie

torby papierowe katowiceJakieś cztery lata temu, razem z rodziną, mieszkałam jeszcze na wsi. Jednak gdy skończyłam szkołę średnią postanowiłam przeprowadzić się do miasta. Padło na Katowice. Jak więc pomyślałam, tak też zrobiłam. Wynajęłam mieszkanie razem z dwiema innymi osobami. Znalazłam pracę, było świetnie. Zaczęły się małe problemy, kiedy moje współlokatorki zwracały mi uwagę, że korzystam z foliowych torebek. A głównie robiłam tak gdy wracałam z zakupów. W zasadzie było mi obojętne w czym te zakupy przynoszę. Żeby uniknąć zbędnych rozmów z nimi, zaczęłam korzystać z torby papierowe Katowice. Ciężko było się na początku pilnować, żeby nie sięgnąć po foliową torebeczkę. Bardzo szybko jednak zauważyłam, że w sklepach są dostępne również opakowania papierowe, z których chętniej korzystali klienci. Idąc za ich przykładem było mi łatwiej się pilnować. Od współlokatorek dostałam wykład na temat niszczenia środowiska plastikowymi opakowaniami, dlatego szybciej i łatwiej mogłam się przestawić na torby papierowe Katowice. To stwierdzenie już na dobre zagościło w moim słowniku.Nawet teraz, kiedy już od dawna tam nie mieszkam, ponieważ przeprowadziliśmy się z mężem na przedmieścia Warszawy.

Ale gdy tylko słyszę cokolwiek na temat mojego starego miasta, w którym spędziłam tyle pięknych lat, skończyłam studia i wzięłam ślub. Całe Katowice kojarzą mi się z torbami papierowymi. Według mnie chyba tylko tam jest tak duży nacisk na ekologię. Albo ja trafiłam na takie środowisko. 

Kategorie: Moda i uroda