Ostatnio bardzo mocno interesowałem się muzyką i stwierdziłem, że może to jest właśnie to, co chciałbym robić przez kolejne kilka lat. Oczywiście musiałem do tego wybrać nie dość, że odpowiedniego trenera, który przede wszystkiego mnie nauczy, to jeszcze musiałem sprawdzić jakie są instrumenty dostępne na rynku tak, aby móc faktycznie skorzystać i wybrać taki, który mi najbardziej będzie odpowiadał.

Wybór odpowiedniego instrumentu

klasyczne instrumenty strunowe smyczkoweW pierwszej kolejności oczywiście postanowiłam zdecydować się na instrumenty smyczkowe, gdyż kiedyś nawet uczyłem się na nich grać. Dlatego też między innymi teraz mogę powiedzieć, że coś tam potrafię zagrać. Oczywiście, aby skorzystać z takiego instrumentu trzeba znać nie tylko różne utwory muzyczne, które można wykonać, ale także teorię w zakresie użytkowania instrumentu. Tak, aby faktycznie można było grać przyjemną muzykę, która na pewno się spodoba wszystkim osobom, dla których będę ją wykonywał. Oczywiście jeśli chodzi o ceny za instrumenty muzyczne to te prezentowały się naprawdę różnie. Ja ze względu na stopień zaawansowania, który był dość niewielki mogłem z powodzeniem zdecydować się na instrumenty używane. Takie właśnie nie dość, że są naprawdę w korzystnej cenie, to jeszcze można bez problemu zagrać na nich przyzwoitą muzykę. Oczywiście w miarę jak będę nabywał doświadczenia w graniu na pewno będę sprawiał sobie coraz to nowsze instrumenty tylko po to, aby móc realizować się muzycznie. Teraz jednak nie miałem zupełnie takiej potrzeby i na pewno jeśli chodzi o instrument używany, który wybrałem wydaje się on świetny jakościowo. Klasyczne instrumenty strunowe smyczkowe są na pewno ciekawą alternatywą do muzyki, która jest grana w dzisiejszych czasach. Wiadomo, teraz muzyka elektroniczna cieszy się chyba największym zainteresowaniem, jednak ja nie zamierzałem poddawać się trendom, a bardziej skupić się na tym, co mnie najbardziej pociąga w muzyce i co mnie interesuje.

Skupiłem się na jednym nurcie muzycznym, dzięki czemu będę wiedział, że z czasem mogę eksperymentować i grać zupełnie inną muzykę. Teraz jednak oddaje się w stu procentach muzyce, dlatego też niespecjalnie mam czas na inne czynności. Takie instrumenty nie dość, że są przede wszystkim polecane, to jeszcze nie kosztują za dużo. Można naprawdę zagrać fajną muzykę, jeśli tylko będę ćwiczył przez kilka godzin dziennie przez najbliższy czas.