Wyprawka dla noworodka jest niezbędna kiedy spodziewamy się maluszka. Poza bezgraniczną miłością, uwagą i opieką, wymagają paru istotnych elementów takich jak specjalne łóżeczko, wózek, kocyki i materacyki.

Jak wyglądają kokony dla małych dzieci?

kokon dla niemowlakaMałe dziecko musi spać i leżeć na twardym podłożu, bo jego kręgosłup musi się właściwie ukształtować. Niemowlak bardzo mało się rusza, więc możemy go położyć na łóżku i z niego nie spadnie. Jednak z upływem czasu, trzeba go czymś zabezpieczyć, żeby z niego nie spadł. Popularny kokon dla niemowlaka jest doskonałym miejscem do spania, leżenia, a także zabawy. Jest uszyty z miękkiego materiału, spód jest wypełniony cienką pianką, a brzegi grubszą warstwą specjalnej waty, lub kuleczek silikonowych, które tworzą wysoką barierę dla malucha. Kokon ma brzegi ściągane i wiązane u dołu, w celu stworzenia maluszkowi bardziej komfortowych, ciasnych warunków, które przypominają mu warunki jakie panowały w brzuszku mamy. Ponieważ kokon ma podwyższone brzegi, to możemy w nim położyć malucha na łóżku, stole, czy ziemi, bez obawy że się z niego wydostanie, bo jest zabezpieczony niemalże z każdej strony. Niemowlak może w nim leżeć na plecach, brzuszku i boku, a starsze dziecko może także siedzieć i mieć swoją przestrzeń do zabawy. Po rozwiązaniu troczków, kokon staje się dużo szerszy i dłuższy, przez co w pewnym sensie rośnie razem z dzieckiem. Kokon możemy włożyć do łóżeczka, lub wózka i układać w nim maluszka, żeby było mu cieplej i bezpieczniej.

Kokony są najczęściej w kształcie owalnym i są bardzo lekkie. Możemy je w całości prać w pralce w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza. Modne są kokony dla niemowlaków wykonane z jednej strony z bawełny, a z drugiej z miękkiego polaru minky, który doskonale grzeje.

Kategorie: Dla dziecka