Zakupy przeniosły się ze sklepów stacjonarnych do tych internetowych, wciąż trzeba jednak jakoś dostarczać zamówione przesyłki. Tym bardziej, jeśli sami coś sprzedajemy albo wysyłamy prezent lub paczuszkę do znajomych i rodziny. Najlepiej wybrać taki rodzaj opakowania, żeby było najwygodniejsze i odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Twoje przesyłki w kopertach będą bezpieczne

koperta d14Najczęściej wybieraną przez młodzież opcją (tak jest, wiedzą jak zaadresować kopertę) przy drobnej sprzedaży w internecie jest opcja listu priorytetowego. Można znaleźć sporo stron i grup na portalach społecznościowych, na których ludzie sprzedają drobiazgi – płyty, książki, ubrania i dodatki. Najbezpieczniej będzie zapakować je w kopertę, mając na uwadze jej rozmiar. Koperta d14 przykładowo ma wymiary 200x255mm, więc zmieści się w niej przesyłka o skromnym rozmiarze. Dostępne na poczcie koperty mają specjalnie zabezpieczenie przez uszkodzeniami. Jest to albo usztywniana warstwa twardego kartonu, albo folia bąbelkowa, która jest częstym wyborem. Folia bąbelkowa chroni nie tylko przed obiciami, ale również przed wilgocią. Koperty są w dodatku przystępne cenowo i, co najważniejsze, łatwo dostępne. Znaleźć można je na każdym oddziale poczty i w wielu sklepach papierniczych. D14 to nie jedyny dostępny wybór rozmiarów koperty, ale zdecydowanie najlepszy do przesyłania drobnych przesyłek, które chcemy zabezpieczyć przed potencjalnymi uszkodzeniami w podróży do odbiorcy.

Za zabezpieczenie przesyłki odbiorca często jest skłonny zapłacić więcej, nie ma jednak takiej potrzeby. Warstwa folii bąbelkowej i wytrzymały wierzch białej koperty same w sobie stanowią wystarczające zabezpieczenie. Mocne szwy sprawią, że nasza przesyłka dotrze do odbiorcy w jednym zabezpieczonym kawałku.