Wiele osób aktualnie wybiera zagraniczne wakacje ze względu na gwarancje pogody, lato w Polsce bowiem jest niezwykle kapryśne. Jednym z pewniaków, jeśli chodzi o gorące wakacje jest Hiszpania, w niej magiczny region Katalonii z Barceloną na czele. Jest to piękne miasto, zawsze gorące i otwarte na turystów, nic więc dziwnego, że tysiące ludzi obiera właśnie taki cel na spędzenie swojego urlopu.

Samodzielne podróżowanie z lotniska do Barcelony

barcelona - transfer z lotniskaCiekawym sposobem na spędzanie wakacji jest poznawanie różnych europejskich miast, a wśród nich na przykład niesamowitej Barcelony. Jeśli celem twoich wymarzonych wakacji jest barcelona – transfer z lotniska będzie ci potrzebny, by dostać się do centrum miasta, ponieważ oba lotniska w Barcelonie są oddalone dość znacząco od centrum. Na szczęście transfer nie jest problemem i można odnaleźć na lotnisku kilka firm, które chętnie przewożą turystów. Po dotarciu na lotnisko i odebraniu bagaży, należy po prostu kierować się do wyjścia z hali przylotów, po czym rozejrzeć się za kierowcami, którzy poszukują zagubionych turystów. Transfer jest stosunkowo niedrogi, dlatego warto z niego skorzystać, by szybko i sprawnie dostać się do miejsca, które nas docelowo interesuje, by marnować jak najmniej cennego czasu na wakacjach. Sama Barcelona zachwyca otwartością na turystów, proponując wiele ułatwień, zarówno w poruszaniu się po niej, jak i zwiedzaniu ciekawych miejsc. Warto przygotować się do takiej wycieczki, poczytać o różnych możliwościach zakupu na przykład biletów kilkudniowych, czy też karty pozwalającej uzyskać zniżki na bilety wstępu. Zwiedzanie miasta na pewno zajmie co najmniej kilka dni, dlatego warto przygotować sobie plan podróży i w miarę możliwości się go trzymać. Można korzystać  z transportu miejskiego, a także sporo spacerować, aby poczuć fantastyczny hiszpański klimat, wyczuwalny zwłaszcza na obrzeżach miasta, gdzie jest zdecydowanie mniej turystów.

Jeśli wybierasz się do Barcelony, raczej nie musisz martwić się o transport z lotniska, czy poruszanie się po mieście. Trzeba przygotować się raczej na mnóstwo chodzenia i jeżdżenia tak, by skorzystać jak najwięcej z uroków i atrakcji tego niezwykłego miasta. Nie ma bowiem osoby, która nie znajdzie w Barcelonie czegoś dla siebie.