Drukarki 3D występują w bardzo wielu wersjach, zarówno bardzo tanich i mało skomplikowanych, jak i bardzo drogich oraz niesamowicie skomplikowanych. Jednak to co łączy je wszystkie, to fakt, że każda z nich, by działać potrzebuje specjalnego materiału, czyli filamentu. 

Filamenty 3D ze sklepu internetowego

3d filament sklepJeśli dotychczas nie mieliśmy okazji do wypróbowania druku 3D, ani nie wiemy na czym dokładnie polega, warto zapoznać się z poniższym tekstem. Sama drukarka nam oczywiście nam nie wystarczy, gdyż tak jak standardowa potrzebuje tuszu, tak ta 3D potrzebuje filamentu. Jest to materiał w formie żyłki, najczęściej z włókien termoplastycznych. Czemu termoplastycznych, ponieważ drukowanie przestrzenne opiera się na roztapianiu filamentu i nadawaniu mu nieregularnych form. Najbardziej popularnymi rodzajami filamentów są te wykonane z PLA i ABS, są też one jednymi z najtańszych. Jeśli interesuje nas 3D filament sklep internetowy jest najlepszym miejscem, by go nabyć. Czemu? Ponieważ oferują one niższe ceny od sklepów stacjonarnych i mają przygotowane bardzo wiele promocji. Zarówno dla stałych, jak i nowych klientów. Filamenty 3D są sprzedawane nawinięte na szpule, które są umieszczane bezpośrednio w drukarkach przestrzennych. Szpule zawierają od kilkudziesięciu centymetrów materiału do kilkuset. Sklepy internetowe zajmujące się tematyką drukowania przestrzennego mają bardzo bogaty asortyment, dzięki czemu będziemy mieli znacznie większy wybór.

Bardzo ważne jest, by nie dać się nabrać na filamenty w zaniżonych cenach od niesprawdzonych producentów. To materiały, których jakość pozostawia wiele do życzenia, a formy, jakie z nich powstają są bardzo wątpliwej jakości i mają tendencje do zwiększonej łamliwości. Dlatego lepiej robić zakupy tylko w zaufanych sklepach.