Aby wyposażyć zakład produkcyjny we frezarkę cnc nie musisz od razu kupować nowego egzemplarza. Można kupić sprzęt używany, o ile będzie dobrej jakości. Jeśli nie wiesz gdzie szukać takiego urządzenia, musisz zapoznać się z treścią tego artykułu. Dużo osób proponujesz sprzedaż frezarek, a ich cena spada nawet dwukrotnie. Często firmy kupują nowsze modele, dlatego pozbywają się starych. Skoro zaczynasz dopiero produkcję, możesz korzystać ze sprzętu używanego.

Gdzie kupić używaną frezarkę?

używane frezarki cncKoszt nowej frezarki to od stu do dwustu tysięcy złotych. Używane frezarki cnc są tańsze nawet o połowę. Nie warto jednak szukać ich na popularnych portalach ogłoszeniowych. Są strony, na których oferty sprzedażowe ogłaszają tylko przedsiębiorstwa. W takich miejscach można znaleźć frezarkę cnc w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz konkurencji w mieście, w którym posiadasz zakład produkcyjny, możesz udać się do innego przedsiębiorstwa. Być może oni będą mieli na sprzedaż sprzęt, a jeśli nie, to będą wiedzieć gdzie taki można nabyć. Firmy niejednokrotnie utrzymują ze sobą kontakt, dlatego z chęcią Ci pomogą. Innym miejscem są komisy. Firma, która chce szybko sprzedać sprzęt oddaje go do komisu. Odwiedzając taki komis masz nie tylko okazję zobaczyć jak wygląda urządzenie oraz ile kosztuje. Możesz poprosić sprzedawcę o włączenie i przetestowanie sprzętu. Często opłaca się kupować używane frezarki cnc z zagranicy. Niektóre firmy sprowadzają je dla swoich klientów, pobierając za to prowizję. Sprzęt otrzymujesz tydzień po złożeniu zamówienia. Możesz również udać się do producenta tego sprzętu i zapytać o starsze modele. Jeśli któryś nie został sprzedany, być może uzyskasz na niego rabat i kupisz go taniej.

Te frezarki pozwalają o wiele szybciej pracować z wieloma rodzajami materiału, dlatego bez wahania powinieneś zastanowić się nad kupnem. Wraz z rozwojem Twojej firmy będzie Cię stać na lepszy sprzęt. Wszystkie rozwijające się firmy uaktualniają swoje narzędzia pracy, lecz to wymaga czasu i ciągłej realizacji zleceń. Zakup używanej frezarki to dobry pomysł, ponieważ sprzęt można mieć za około pięćdziesiąt tysięcy złotych. Cena zależy od roku jego produkcji, jego stanu oraz tego, jak długo i do jakich zadań był wykorzystywany na co dzień.