Zdziwiłabym się, gdybym znalazła mieszkanie, w którym nie ma choćby jednego lustra. Najczęściej spotykamy je w łazienkach i garderobach. Potrzebne jest też w damskiej toaletce do makijażu. Wiele kobiet nosi nawet małe lusterko w torebce.

Lustra fazowane jako element wystroju

lustra fazowane na wymiarLustra fazowane to takie, w których zeszlifowano krawędzie, co daje efekt załamania szkła. Ten z pozoru drobny dodatek potrafi nadać tafli lustra wyjątkowego wyglądu. Nawet lustro nad umywalką w łazience nie musi być nudne. Jeśli nie lubimy przesadnych dodatków zamiast lustra w grubej i bogato zdobionej ramie możemy zdecydować się na prostokątny kształt z fazowaniem. Lustra nie muszą być wyłącznie praktyczne. Wiele projektantów wnętrz, którzy urządzają małometrażowe mieszkania doceniają estetyczne walory luster, które optycznie powiększają przestrzeń. Zawieszenie podłużnego lustra na ścianie małego, jasnego pokoju momentalnie sprawi, że ten wyda się większy i bardziej przestronny. Bez większych problemów powinniśmy znaleźć firmy, które oferują lustra fazowane na wymiar w naszej okolicy. Dzięki temu dobierzemy dokładnie takie, jakiego potrzebujemy. Na małym metrażu bogate zdobienia wprowadzają niepotrzebne wrażenie chaosu i przesady. Jednak jeśli nie lubimy zupełnej prostoty i minimalizmu fazowanie lustra powinno spełniać nasze potrzeby estetyczne. Decydując się na fazowane lustro stworzone na wymiar możemy też wybrać, jaką szerokość fazowania chcielibyśmy uzyskać. Wąskie będzie wyjątkowo delikatne, grubsza faza będzie bardziej przykuwać wzrok.

Lustra fazowane często można spotkać w eleganckich salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Jest też nietuzinkowym dodatkiem w salonach sukien ślubnych. Powiększa przestrzeń, dodaje wnętrzu szyku, a przede wszystkim lustro nie traci nic ze swojej użyteczności.