Jest taki rodzaj tkaniny, którą używa się do szycia odzieży sportowej, trekkingowej, outdoorowej i turystycznej. Jest to tkanina niezwykle mocna i trwała a jednocześnie miękka i delikatna. Materiał ten ma pełnić funkcję termoaktywną jak i przeciwdeszczową. Kiedyś było takie założenie, że softshell ma być wiatroszczelny, ale nie ma posiadać membrany.

Praktyczny ciepły płaszczyk softshellowy dla dziecka

ciepłe płaszczyki dla dzieci softshellZ czasem jednak to się zmieniło, tak samo jak przeznaczenie kurtek wykonanych z tego materiału. Dziś producenci proponują ciepłe płaszczyki dla dzieci softshell, kurtki dla wspinaczy górskich, ale w tym materiale można spotkać także ludzi spacerujących w parku lub po ulicy. Materiał ze względu na to, że jest bardzo wygodny, jest bardzo popularny i znalazł wielu sympatyków. Sama kupiłam córeczce ciepły płaszczyk z softshellu. Muszę przyznać, że nie dość, że jest śliczny to jest też bardzo praktyczny. Ja ten materiał cenię za to, że nie przepuszcza powietrza a jednocześnie ciało się nie poci. Idealnie nadaje się na okresy przejściowe. Jednak są też modele, które są bardziej ocieplone polarem, dzięki czemu nadają się na zimę. Wybrałam ciepły płaszczyk dla dziecka typu softshell, ale jest on raczej lekki i na okresy wiosenne i jesienne. Chociaż ze względu na właściwości materiału zdarza się także, że córka nosi ten płaszczyk także latem w chłodne wieczory. Co roku decyduję się na zakup płaszczyka lub kurteczki z tego materiału. Od kiedy dokonałam zakupu po raz pierwszy nie wyobrażam sobie sezonu bez płaszczyka softshell. Kolory jakie proponują producenci dziecięcej odzieży są wręcz powalające. Dla dziewczynek są dostępne zarówno modele z postaciami bajkowymi jak i przeróżnymi kolorowymi wzorami. Dla chłopców oferują wszelkiego rodzaju modele z nadrukiem z super bohaterami, autami i innymi chłopięcymi elementami. Mając już doświadczenie z odzieżą wykonaną z tego materiału nigdy nie zdecyduję się na zakup odzieży wierzchniej z innego.

Jestem bardzo przekonana do softshell, dlatego też sama sobie kupiłam kurtkę z membraną nadającą się na chłodne zimowe dni. Mogę jednak odpiąć podpinkę i nosić sam softshell jesienią, wiosną lub latem. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie dla tych, którzy szukają rozwiązań dwa w jednym.