Zaraz po ślubie wyjechaliśmy z moim mężem Kacprem za granicę, ponieważ planowaliśmy w przyszłości wybudować dom jednorodzinny. Dopóki nie mamy dzieci stwierdziliśmy, że zdecydowanie na tym lepiej wyjdziemy i będziemy mogli pozwolić sobie na realizację naszych marzeń, jakim między innymi był dom.

Dlaczego chcieliśmy zbudować dom we Wrocławiu?

projekt domu we WrocławiuKiedy przyjechaliśmy na krótki urlop, postanowiliśmy obejrzeć projekt domu We Wrocławiu chcieliśmy pozostać, ponieważ jest to nasze rodzinne miasta i co więcej to właśnie tutaj dziesięć lat temu wpadliśmy na siebie. Wcześniej kontaktowaliśmy się mailowo z architektem w sprawie naszego domu. Miał on przygotować projekt domu we Wrocławiu, a kiedy przyjedziemy do rodzinnego miasta mieliśmy się z nim spotkać. Po spotkaniu byliśmy bardziej przekonani, ponieważ wszelkie nasze wątpliwości zostały przede wszystkim rozwiane oraz zdecydowanie łatwiej i szybciej uzyskaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nanieśliśmy kilka zmian w projekcie domu, ale to nie zaważało na wspólnej współpracy tylko cieszyliśmy się, że powoli będziemy mogli rozpocząć budowę domu, na który czekamy już od dłuższego czasu. Oboje z mężem chcieliśmy dom, w którym główną rolę miała odgrywać otwarta przestrzeń. Im mniej ścian, tym lepiej. Zdecydowanie zależało nam na świetle w domu jednorodzinnym. Na szczęście mogliśmy sobie pozwolić na tego typu rozwiązanie, że budowa się rozpocznie, a my wyjedziemy, ponieważ brat męża zgodził się popilnować wszystkiego na miejscu, za co byliśmy mu ogromnie wdzięczni. W przeciwnym wypadku musielibyśmy albo kombinować, żeby jedno z nas było tutaj albo żeby przyjeżdżać często do Wrocławia. Jeśli jednak architekt przygotowuje projekt domu od samego początku, tak jak dla nas, to przede wszystkim pamiętajcie o tym, żeby nie wymyślać nie wiadomo, jak drogiego i dużego domu, ponieważ sporo ludzi później nie jest w stanie go dokończyć, ponieważ koszty znacznie przekrają szacowany budżet.

Obecnie na rynku istnieje spora liczba projektów domów od parterów po piętrowe. Myślę, że każdy projekt można lekko zmodyfikować na wasze życzenie, ale oczywiście wiąże się to z dodatkową opłatą. Aczkolwiek kiedy szukaliśmy z mężem odpowiedniego dla nas projektu domu to nie było to takie łatwe, ponieważ my wiedzieliśmy dokładnie czego szukamy i we Wrocławiu mało widziałam domów, które nam się podobają.