Wiele film transportowych oferuje również możliwość transportu HDS, dzięki specjalnym samochodom ciężarowym, które wyposażone są w odpowiednie na żurawie. Takie rozwiązanie pozwala na przewożenie bardzo ciężkich towarów, a także ich rozładunek i załadunek bez korzystania z dodatkowych maszyn. Większość pojazdów wyposażonych w hydrauliczny dźwig samochodowy umożliwia transport ciężkich produktów, a także materiałów budowlanych i konstrukcji stalowych.

Kiedy wykorzystuje się HDS?

transport hds łódźTransport z wykorzystaniem hydraulicznego dźwigu samochodowego wykorzystywany jest do różnych celów. Najczęściej wykorzystujemy go do załadunku i rozładunku bardzo dużych kontenerów na statki. Dzięki zamontowaniu dodatkowego wyposażenia hydraulicznego w samochodowym może również być przeznaczony do celów takich jak wycinka leśna albo ładowarka. Samochody wyposażone w HDS mogą posiadać różną długość żurawia, ale najczęściej jest to około 20 m. W transporcie elementów o nietypowych wymiarach i bardzo dużej i bardzo pomoże nam zawsze transport HDS Łódź to miasto, w którym samochody wyposażone w HDS na zyskują coraz większe zainteresowanie. Rodzaje samochodów wyposażonych w HDS jest wiele, ponieważ dzieli się je na zasięg oraz udźwig, a także na zainstalowanie dodatkowego osprzętu. Najpopularniejsze na rynku są dźwigi do użytku ogólnego, których wysięgnik może być sterowany na poziomie, a także w pionie. Żeby sterować taką maszyną potrzebujemy mieć odpowiednie uprawnienia albo zdecydować się na wynajęcie hydraulicznego dźwigu samochodowego wraz z doświadczonym operatorem. Jest to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy sami nie posiadamy takich uprawnień oraz nie mamy w naszej firmie osoby, która ma odpowiednie dokumenty na sterowanie takim dźwigiem. Każdy samochód wyposażony HDS musi być zawsze sprawny i posiadać najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń.

Zawsze, kiedy decydujemy się na prace hydrauliczne dźwigiem samochodowym, to musimy go ustawić w stabilnym oraz twardym miejscu. Prace powinny odbywać się również w bezpiecznej odległości od linii energetycznych, aby ich nie zerwać. Podczas wykonywania prac powinny zostać również włączone wszelki światła ostrzegawcze. Najlepsze jest to, że dźwigi HDS można montować na różnych samochodach ciężarowych.