Małe dzieci uwielbiają być w ruchu i ciężko jest je utrzymać w miejscu. Nic w tym dziwnego nie ma, bo poznają świat całym sobą. Kiedy tylko zaczną chodzić, to możemy pomyśleć o zakupie rowerka, a potem o dobrej hulajnodze.

Jak powinna wyglądać hulajnoga dla dziecka?

hulajnogi dla dzieciW pewnym momencie każdemu dziecku znudzą się piesze spacery i będzie ono chciało mieć więcej wrażeń. Dlatego rowerek biegowy jest świetnym pomysłem na pierwszą aktywność fizyczną. Kiedy już opanuje technikę odpychania się, to możemy go zamienić na klasyczny rower dwukołowy, albo na hulajnogę trójkołową. Najlepsze hulajnogi dla dzieci są dostosowane pod względem zastosowanych materiałów, do ich możliwości. Dla małych dzieci najlepsze będą lekkie, plastikowe modele, które udźwigną niewielki ciężar, a dla starszych maluchów mogą one być aluminiowe. Hulajnoga trójkołowa ma świetną skrętność, dlatego dziecko bez problemu może na niej balansować ciałem i zmieniać kierunki jazdy. Posiada kauczukowe, albo piankowe koła, które świetnie się trzymają drogi. Kierownica posiada płynną regulację wysokości, a uchwyty do trzymania mają nałożone specjalne gumki, zapobiegające ślizganiu się rączek. Tylne koło jest wyposażone w nożny hamulec, który szybko i bezpiecznie zatrzyma hulajnogę. W sklepach znajdziemy hulajnogi podzielone ze względu na wagę dziecka i wiek dziecka. Podstawka, na które dziecko trzyma nogę oraz kierownica, posiada sporo odblaskowych elementów. Dla urozmaicenia jazdy, hulajnoga może posiadać świecące koła.

Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli hulajnóg w różnych wersjach kolorystycznych. Najlepsze będą aluminiowe, bo będą trwałe i lekkie. Na zakup dobrej hulajnogi trzeba przeznaczyć około sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. Będzie ona służyć przez długi czas.