Księgowość jest jedną z najbardziej wymagających branż ze względu na znaczą ilość obowiązków i przepisów je regulujących. Ustawa o rachunkowości dokładnie precyzuje co należy do obowiązków osoby prowadzącej działalność osobistą. Bardzo często te obowiązki leżą na barkach księgowych, którzy są upoważnieni do prowadzenia rozliczeń rachunkowych. 

Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego?

biuro księgowe lublinPrzedsiębiorcy posiadający swoje działalności gospodarcze i spółki, mają do wyboru trzy rozwiązania w kwestii rachunkowości. Mogą ją samodzielnie prowadzić, jeżeli posiadają wiedzę i umiejętności pozwalające na rzetelne prowadzenie rozrachunków, zlecić to zadanie jednemu z wielu biur rachunkowych, lub zatrudnić w firmie na etacie specjalistę od księgowości. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale biorąc pod uwagę koszty i jakość, to najlepsze jest korzystanie z usług biur. Ceny usług księgowych są znacznie niższe niż wynagrodzenie samodzielnego pracownika, więc nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę. Jeżeli interesuje nas profesjonalne biuro księgowe Lublin jest miastem, w którym znajdziemy takie firmy. Większość biur posiada pozytywne opinie klientów, więc z wyborem najlepszego nie powinno być większego kłopotu. Usługi świadczone przez biura rachunkowe są kompleksowe, ponieważ zatrudnieni są w nich specjaliści z dziedziny księgowości, kadr, płac i podatków. Ceny za obsługę księgową są ustalane na podstawie wielkości i rodzaju działalności, ilości generowanych każdego miesiąca dokumentów księgowych i ilości zatrudnionych pracowników. W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, księgowy prowadzi książkę przychodów i rozchodów dla klienta, natomiast dla spółki muszą być prowadzone pełne księgi rachunkowe.

Z racji wielkości i i formy prawnej, spółki wymagają spełnienia większej ilości obowiązków i poniekąd prowadzenia dwóch rodzajów kont księgowych jednocześnie, dlatego też dla nich usługi są znacznie droższe. Najtańsza usługa księgowa wynosi zaledwie sto pięćdziesiąt złotych i dotyczy jednoosobowej działalności, która generuje maksymalnie do dziesięciu dokumentów miesięcznie. Im większa firma, tym wyższa wartość abonamentu. Jednak pomimo tego nadal biura rachunkowe są bardzo korzystne dla przedsiębiorców.