Najpopularniejsze usługi drukarni

 Materiały drukowane w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużą popularnością, a co za tym idzie obecnie na rykach zachodnich funkcjonuje sporo drukarni, które swoja ofertę starają się dostosowywać do potrzeb i oczekiwań potencjalnych klient. Co zatem należy obecnie do najpopularniejszych usług drukarni? Oto kilka wskazówek.

Druk ulotek – podstawa działania każdej drukarni

DRUK ULOTEKOd lat niezmiennie jedną z najpopularniejszych usług świadczonych przed drukarnie tak cyfrowe jak i offsetowe jest druk ulotek reklamowych. Same ulotki są obecnie jak i dawniej jednym ze skuteczniejszych i co ważne tańszych sposobów na reklamowanie firmy, więc nie ma co się dziwić, że zapotrzebowanie na tego typu asortyment jest naprawdę bardzo duże. Według informacji z portalu www.signs.pl możemy stwierdzić, że ulotki zwykle drukowane są w niewielkim formacie jedno lub dwustronnie w zależności od zamówienie. Co ważne jednak są tu pewne ograniczenia, jeśli chodzi o nakład a rodzaj drukarni. Otóż wielkonakładowe zamówienie przyjmują tylko drukarnie klasyczne wykorzystując technikę offsetową. W przypadku bardzo popularnych w dzisiejszych czasach drukarni cyfrowych wydrukowanie dużego nakładu jest niemożliwe, a może nie tyle niemożliwe co nieopłacalne, ponieważ w takiej sytuacji cena druku jednej sztuki jest nieporównywalnie wyższa, co za tym idzie naprawdę tanie ulotki reklamowe drukuje się zwykle w drukarniach ofsetowych. Niemniej zarówno w przypadku drukarni cyfrowych jak i offsetowych druk ulotek jest usługą cieszącą się największą popularnością wśród klientów.

Wizytówki na drugim miejscu

WIZYTÓWKIWbrew temu co by się mogło wydawać wizytówki nadal cieszą się dużym zainteresowanie, a co za tym idzie ich druk jest nadal jedną z popularniejszych usług świadczonych przez drukarnie. Druk wizytówek podobnie jak i druk ulotek możliwy jest zarówno za pomocą techniki offsetowej jak i cyfrowej i tak samo jak w powyższym przykładzie wybór sprowadza się do wielkości nakładu. Przy czym należy pamiętać, że w przypadku wizytówek zdecydowanie ważniejsze niż w przypadku ulotek jest to jak będą one wyglądać pod względem graficznym, w związku z czym może się jednak okazać że wybór offsetu będzie trochę lepszym rozwiązaniem. Choć druk cyfrowy zapewnia całkowitą powtarzalność druku, a jego jakość jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, to nadal technikę offsetową uznaje się za lepszą pod względem jakościowym. Ponadto druk offsetowy pozwala na wykorzystanie papieru o różnej gramaturze, co nie zawsze możliwe jest w przypadku druku cyfrowego. Co ciekawe mimo wszystko wizytówki częściej zamawia się w drukarniach cyfrowych z racji tego, że ich nakład zwykle jest stosunkowo niewielki.

Druk katalogów i folderów

druk cyfrowyKatalogi i foldery to obecnie dość popularne rozwiązanie reklamowe, zwłaszcza wśród firm organizujących różnego rodzaju spotkania z klientami i prezentacje. Taka forma reklamy drukowanej umożliwia przestawienie całej oferty danej firmy lub też jej części wraz dokładnym opisem oferowanych produktów. Foldery i katalogi reklamowy zwykle wykonuje się w formacie A5 z okładką zeszytową. Wynika to z racji tego, że taki format jest zwykle najkorzystniejszy pod względem cenowym. Minusem takiego rozwiązania jest jednak fakt, że stosowane ono może być jedynie w przypadku kilku do kilkunastostronicowych katalogów, ponieważ w innym wypadku niemożliwe będzie ich zszycie. Grubsze katalogi zazwyczaj są klejone, co wymaga zastosowania inne oprawy, a to znowuż podnosi koszt ich wykonania. Druk folderów i katalogów wykonuje się zarówno w drukarniach cyfrowych jak i offsetowych. Drukarnie cyfrowe oferują druk folderu nawet w nakładzie jednej sztuki, co dla małych firm może być dużym udogodnieniem.

Drukarnia z punktem ksero – bindowanie, kserowanie i wiele więcej

drukarkaW dzisiejszych czasach małe drukarni poza usługami związanymi stricte z drukiem często także działają na zasadzie punków ksero, a co za tym idzie świadczą także usługi typowe dla tychże punktów. Wśród usług świadczonych przez takie drukarnie według drukarnie.com.pl można wymienić takie jak:

  • bindowanie,
  • kserowanie,
  • wydruki komputerowe,
  • skanowanie dokumentów,
  • oprawa prac dyplomowych.

Drukarnia połączona z punktem ksero jest bardziej wszechstronna, a co za tym idzie grono klientów do których trafiają świadczone przez nią usługi jest zdecydowanie większe. Nie tylko firmy zamawiają w niej materiały, ale także korzystają z jej usług osoby prywatne takie jak studenci czy uczniowie.

Podsumowując temat

Choć wachlarz usług jaki świadczą obecnie drukarnie jest bardzo szeroki to nadal da się wskazać te, które cieszą się największa popularnością. Tym co zazwyczaj decyduje o popularności danej usługi jest jej cena, choć nie w każdym przypadku się tak dzieje.

1 thought on “Najpopularniejsze usługi drukarni”

  • Obecne drukarnie różnią się od tych sprzed nawet kilku lat. Nie tylko drukują na papierze, ale również na innych materiałach. Wiele drukarni ma usługę wykonywania różnych gadżetów z dowolnymi nadrukami. Także i sposoby drukowania się zmieniły. Trwają one zdecydowanie krócej a efekt jest o wiele lepszej jakości.

Dodaj komentarz