Nalepki pokryte specjalną żywicą

 

Wśród szerokiej grupy materiałów promocyjnych, firmy bardzo często decydują się na naklejki ze swoim logotypem. Są one bardzo tanie w produkcji i przyciągają uwagę wielu ludzi. Cały urok takich wlepek jest to, że możemy je nakleić w dowolnym, najbardziej komfortowym dla nas miejscu. Papierowe nalepki mają jednak wiele ograniczeń, pod względem możliwości ich przyklejenia. Producenci materiałów graficznych mają w swojej ofercie naklejki wypukłe, które mają znaczenie szersze zastosowanie niż papierowe.

Ciekawy efekt nalepek pokrytych żywicą

naklejki żywiczneProdukcja wypukłych naklejek przebiega w bardzo ciekawy sposób. Na specjalnej, samoprzylepnej folii, najpierw nadrukowuje się dany wzór. Zwykle są to logotypy firm lub jakieś oznaczenia produktów. Następnie folię pokrywa się specjalną żywicą. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy nałożyć powłokę o różnej grubości. Nałożona na filię żywica działa trochę jak soczewka, eksponując nadrukowany wcześniej logotyp. Kiedy żywica wyschnie nalepki wycina się z wielkiego arkusza, nadając im odpowiedni, oczekiwany przez nas kształt. Naklejka jest dość elastyczna, dzięki czemu swobodnie możemy przykleić ją nawet na nierównych powierzchniach. Z czasem żywica traci jednak sprężystość i uzyskujemy twardą powłokę, odporną na bardzo wiele czynników zewnętrznych. Mocny klej, który był zastosowany do produkcji, sprawia, że naklejka mocno przywiera do wybranej przez nas powierzchni. Nie jest zatem prosto oderwać etykiety. Ta cecha jest bardzo przydatna wtedy, gdy taka naklejka jest ważnym oznaczeniem umieszczonym na sprzęcie AGD. Gotowy produkt jest odporny na wodę, zmienność pogody oraz uszkodzenia mechaniczne. Swobodnie możemy przyczepić naklejki żywiczne do karoserii auta lub mebli zewnętrznych. Tego typu gadżet należy do grupy materiałów promocyjnych z wyższej półki, pomimo że koszt ich wyprodukowania nie jest wygórowany.

Na wyprodukowanie naklejek żywicznych zdecydowała się już niejedna wielka, prestiżowa firma. Wynika to prawdopodobnie z tego, że nalepki tego typu wyglądają bardzo ekskluzywnie, a co za tym idzie człowiek podświadomie kojarzy firmę i jej znak graficzny z czymś bardzo profesjonalnym i eleganckim. Z pewnością warto wybrać taką formę promowanie swojego przedsiębiorstwa, jeśli zależy nam na tym, aby marka naszej firmy była rozpoznawalna i ceniona.