Wielu administratorów boisk piłkarskich zdecydowało się na zwykłą murawę, ponieważ jest ona lepsza, niż sztuczna. Zawodnik, który się przewróci będzie miał dobrą amortyzację oraz nie zetrze sobie skóry. Warto jednak jest zastanowić się nad odpowiednimi systemami podlewania sztucznej murawy. Powinny one być w pełni dostosowane do warunków, jakie panują na boisku.

Nawadnianie murawy na boisku

nawadnianie boisk piłkarskichNie ma co ukrywać, że umieszczenie w tym miejscu zwykłych opryskiwaczy nie jest najlepszym pomysłem. O wiele lepiej jest zastanowić się nad tym, aby nawadnianie boisk piłkarskich odbywało się za pomocą systemu podziemnego. Taki system działa w bardzo prosty sposób. rury, którymi płynie woda dozują ją wprost do korzeni trawy. Dzięki temu murawa nigdy nie jest mokra. Jej bardzo dużą zaletą jest to, że system działa nawet podczas meczu. Poza tym idzie na to znacznie mniej wody, niż w przypadku podlewania tradycyjną metodą. Ogółem system jest podłączony do specjalnego czujnika, który bada, czy wilgotność gleby na danym obszarze jest taka, jak być powinna. Jeśli tak jest, trawa nie jest podlewana, a Ty oszczędzasz wodę. Za to gdy suchość terenu wzrośnie, automatycznie trawa jest podlewana nową dawką wody. Można dodać również koncentraty, które wspomagają wzrost trawy. Warto jest zainwestować w ten system przed zbudowaniem boiska piłkarskiego i innego obiektu, na którym jest murawa.

Podlewanie boiska jest bardzo ważne z wielu powodów. Dzięki temu zawodnicy mogą grać na boisku, na którym trawa jest odpowiednia. Podziemne systemy okazują się być najlepsze z wielu powodów. Warto jest im zaufać, ponieważ podlewają naprawdę dobrze. Jestem w stanie podać wiele przykładów dotyczących ich dobrego działania. Nawet na narodowych boiskach tak się robi.