Nowoczesne domy mają to do siebie, iż wykorzystuje się w nich wiele „sprytnych rozwiązań”. Służą one zwykle zaoszczędzeniu miejsca – w końcu w domu nigdy nie jest go za dużo! Takich sprytnych rozwiązań jest wiele – od ukrytych desek do prasowania, aż po składane łóżka. Niewiele jednak z tych rozwiązań może zaoferować tyle, co składający się stół. Jako projektant wnętrz wiem to doskonale – a teraz tą wiedzą podzielę się w tym tekście.

Nowoczesne ławy i mniejsze zużycie miejsca

nowoczesna ława rozkładanaByć może powinienem zacząć od szybkiego wyjaśnienia, jaka powinna być nowoczesna ława rozkładana. Najważniejszy tu jest styl – wnętrze takiego mieszkania z gustownego szybko może zmienić się w krzyk przelotnej mody. Ława więc powinna w pełni pasować zarówno kolorystycznie, jak i stylowo. Jeżeli stawiamy na białe figury geometryczne, najlepiej wybrać twardy, kanciasty design w tym samym kolorze co reszta wnętrza. Można też spróbować stworzyć kontrast bieli i czerni – jeżeli wnętrze jest białe, to postawić na czarną ławę. Jest to jednak dość ryzykowne posunięcie, które należy wcześniej odpowiednio rozplanować. Warto też wspomnieć o rozkładaniu ławy. Trzeba pamiętać by nie trzymać na nim zbyt dużej ilości przedmiotów, gdyż w razie przyjmowania gości oznacza to zbędne przestawianie, które w konsekwencji może zakończyć się zniszczeniem delikatnej aranżacji. Dodatkowo powinno się mieć na uwadze, że niektóre ławy są nie tylko rozkładane, ale i podnoszone. Trzeba więc dobrać do nich odpowiednie krzesła, by nie okazało się, iż po rozłożeniu nikt nie może przy ławie w odpowiedni sposób usiąść! Ostatnia porada – miejcie na uwadze, że można również dobrać wystrój do wcześniej zakupionej ławy. Jest zrobiona w nowoczesnym stylu z ciemnego drewna? Dobierzcie do niej odpowiednie dodatki i urządźcie wystrój tak, by ławy nie trzeba byłoby oddawać!

Takie są właśnie sposoby na wnętrze zawierające nowoczesną ławę. Najlepiej jest już w trakcie remontu lub urządzania mieszkania zastanawiać się nad całą aranżacją, gdyż później może nie być już sposobu, by ją zmienić! Co do mody, warto zapoznać się z najnowszymi trendami bądź zatrudnić osobę zajmującą się tym profesjonalnie na co dzień. Aktualnie panuję moda na minimalizm, ale kto wie co będzie w modzie dnia jutrzejszego?