Każdemu z nas zależy na tym, by żyć w otoczeniu, w którym znajdują się rzeczy, które nadają mu przyjemną atmosferę, dzięki temu żyje nam się lepiej. Zależy nam na tym by nasze domy, mieszkania były miejscem w którym dobrze się czujemy, jednak powinniśmy się czuć komfortowo wszędzie, czy to park lub jakieś miejsce, w którym możemy spędzać czas.

Do czego może zachęcić nas prosta ławka?

prosta nowoczesna ławkaW każdym mieście znajdzie się park mniejszy, czy większy, bardziej lub mniej zadbany. Są to miejsca, w których powinniśmy spędzać czas i mieć jakiś kontakt z naturą. Aktualnie w wielu miastach parki są poddane renowacji, zmieniane są ławki, tworzone są place zabaw. Ten kto zajmuje się projektem odświeżenia dobra publicznego doskonale zdaje sobie sprawę, że nawet prosta nowoczesna ławka może zachęcić przechodniów do spędzenia czasu wśród parkowych drzew i krzewów. Każdy z nas lubi gdy może spędzić czas w miejscu, które jest zadbane, nowe i wygląd miejsca dodatkowo zachęca, a nie odstrasza. Niby można powiedzieć to tylko prosta nowoczesna ławka, jednak można na niej usiąść i poczytać książkę, odpocząć po przejażdżce rowerowej. Coraz więcej ludzi, a co najważniejsze władze różnych miast troszczą się, aby wszelkie dobra publiczne poddawać renowacji i unowocześniać wprowadzając szereg udogodnień dla potencjalnych korzystających. Nawet w takich obiektach jak park, można wprowadzić innowacje, które będą służyły dużemu gronu społeczności. Place zabaw mogą być o wiele bardziej pomysłowy niż te na których ja bawiłam się w dzieciństwie, a prosta nowoczesna ławka nie musi już odstraszać przez to, że jest za wysoka lub zbyt masywna i czasem o wątpliwej czystości. Myślę, że w parkach które zostały poddane pewnym pracom renowacyjnym, jest o wiele więcej ludzi, niż w tych które ten etap mają jeszcze przed sobą. Prosta nowoczesna ławka, bezpieczny i odnowiony plac zabaw, wiele różnych posągów i tablic informacyjnych tłumaczącym przechodniom jaki rodzaj drzewa właśnie oglądają. W takim miejscu każdy z tych elementów składa się na przyjemną atmosferę, która towarzyszy temu miejscu.

Każdy z nas korzysta z dobra publicznego i powinniśmy szanować je po wszelkich remontach i doceniać to, że mamy możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań. Nawet najmniejsze udogodnienie może sprawić, że w danym miejscu pojawi się więcej ludzi i coraz większa społeczność będzie odwiedzać miejsca takie jak parki.