Odbojnice montowane na magazynach

Praca na magazynie wiąże się ze składowaniem produktów na regałach, które wymagają odpowiedniej ochrony. Z racji tego, że w halach magazynowych poruszają się wózki widłowe, ciężarówki czy samochody, zastosowanie odpowiednich produktów ochronnych ma swoje uzasadnienie. Do ochrony elementów przemysłowych na halach używa się zazwyczaj specjalistycznych odbojnic.

Odbojnice chroniące regały oraz stanowiska

odbojnice magazynoweJednym z najważniejszych elementów wyposażenia tego typu magazynu jest odbojnica słupowa i wózkowa. Są to elementy wykonane z rur o średnicy mniej więcej 60,3 mm. Dzięki nim możliwe jest wytyczanie miejsca pracy i manewru wózków widłowych. Jednak są one szeroko stosowane także w branżach budowlanych i drogowych. Odbojnice magazynowe to także bardzo popularne elementy regałowe. Chronią one regały przed niepożądanym uszkodzeniem mechanicznym, które może być spowodowane przez wózek widłowy czy inny pojazd poruszający się po powierzchni składowania produktów. Dzięki odbojnicom regałowym możliwe jest zabezpieczenie ich zawartości przed uszkodzeniem na przykład wskutek zawalenia się regału. Oprócz odbojnic na magazynach stosuje się także wszelkiego rodzaju barierki techniczne, które mogą oddzielać od siebie różne stanowiska (często spotkamy je na przykład koło stanowisk biurowych czy operatorskich na halach i zakładach). Elementy tego typu są zawsze pomalowane w specjalne czarno-żółte barwy.

Barierki techniczne i odbojnice muszą być wykonane z zachowaniem odpowiedniego poziomu jakości. Mając na względzie ten aspekt, firmy kierują swoją uwagę do przedsiębiorstw produkujących elementy wyposażenia hal i zakładów produkcyjnych. Ich oferta jest bardzo szeroka, a jakość wykonywanych produktów przemysłowych jest ponadprzeciętnie wysoka.