Każdy, kto ma małe dzieci, albo miał okazję mieć, jest doskonale świadomy tego, że dzieci są pełne energii i ciekawe świata do tego stopnia, że nie uchronimy do końca naszego domu czy mieszkania przed zniszczeniami. W pokoju moich dzieci najbardziej poszkodowane są meble. Co prawda maluchy są coraz bardziej świadome tego, jak traktować otaczające ich przedmioty, ale zniszczenia sprzed kilku i kilkunastu miesięcy zostały. Pokój dzieci jest drewniany, więc postanowiłam go odnowić. 

Bezpieczna fara dla dziecięcych mebli

farba do mebli dziecięcychMałe dzieci nie są świadome tego, że podczas odkrywania świata mogą wyrządzić szkody na przykład swoim zabawkom czy meblom. Moje dzieci zdarły sporą część farby z szafek i popisały lub porysowały drewniane stelaże łóżek czy krzesełek. Początkowo byłam zła, ale w końcu zdałam sobie sprawę z tego, że nie było to zrobione z premedytacją. Tym bardziej, że maluchy są już coraz większe i widzę, że przestały działać na niekorzyść swoich mebli. Skutki ich wcześniejszych działań jednak są bardzo widoczne. Postanowiłam, więc, w jakiś sposób odświeżyć pokój dzieci, przede wszystkim poprzez przemalowanie mebelków. Dowiedziałam się, że potrzebna mi będzie specjalna farba do mebli dziecięcych, która jest w stu procentach bezpieczna. Najlepsza farba powinna być wykonana z naturalnych i nieszkodliwych dla dziecka składników. Poza tym jej zapach będzie znikomy. Dobre farby dziecięce w rewelacyjny sposób trzymają się malowanego podłoża, nawet wtedy, jak pokrywamy raz naniesioną farbę. Zanim jednak przystąpmy do malowania mebli, warto w pierwszej kolejności wyrównać ich powierzchnię, żeby całość estetycznie wyglądała. Dużą zaletą farb dedykowanych do mebli dziecięcych jest to, że na rynku jest dostępny ogromny wybór kolorów. Od białego, po wszlekie odcienie pastelowe, aż po wyraźne, głębokie kolory, które duża część dzieci uwielbia. 

Od czasu do czasu niemal każda osoba, która posiada dzieci, będzie się zmagać z pewnym wyzwaniem, związanym dziecięcymi meblami. Po jakimś czasie użytkowania przez dzieci, szczególnie te najmłodsze, mogą one wymagać odnowienia. W takim przypadku warto je w pierwszej kolejności odmalować za pomocą specjalnych, w pełni bezpiecznych dla dzieci farb. Bardzo łatwo się nimi maluje, więc każdy rodzic powinien sobie poradzić z renowacją.