Pracę podjąłem za granicą, ponieważ uznałem, że tylko w ten sposób będę w stanie odłożyć konkretne pieniądze. Chciałem w przyszłości kupić sobie własne mieszkanie a to wcale nie był tak mały wydatek. Dlatego pieniądze były mi potrzebne. Za granicą pracowałem przez cały rok. 

Zwrócony podatek za pracę w Niemczech

zwrot podatku niemcyPo zakończeniu współpracy z niemieckim pracodawcą wróciłem do kraju. Przed wyjazdem otrzymałem wszystkie niezbędne dokumenty i rozliczenia. Musiałem zgłosić podatek za pracę w Niemczech i postanowiłem rozliczyć się sam. W internecie było sporo programów, za pomocą których mogłem bez problemu obliczyć zwrot podatku Niemcy miały dużo wyższe stawki i liczyłem, że dzięki temu pojawi się dość spora kwota, która zostanie mi zwrócona. Wszystko obliczyłem zgodnie ze wskazówkami i byłem zachwycony, bo wynikało z tego, że dostanę spory zwrot podatku. Chciałem mieć jednak pewność, że wszystko obliczyłem poprawnie, bo w grę wchodziły spore pieniądze. Dlatego też wybrałem się do koleżanki, która była księgową. Poprosiłem, żeby jeszcze wszystko mi dokładnie sprawdziła. Okazało się, że nie popełniłem żadnego błędu i otrzymam tak wysoki zwrot podatku z Niemiec. Od razu złożyłem dokumenty w urzędzie, bo pieniądze chciałem otrzymać jak najwcześniej. Za rok też pojadę do pracy za granicę i dzięki temu będzie mnie stać na kupienie mieszkania. Nie będę musiał nawet zaciągać żadnego kredytu hipotecznego, a tego właśnie chciałem uniknąć najbardziej. Wiedziałem, że mi się uda.

Mieszkanie kupiłem sobie na nowo wybudowanym osiedlu, które było zamknięte. Do dyspozycji miałem podziemny parking, gdzie bez obaw mogłem zostawiać swój samochód. Praca za granicą zdecydowanie mi się opłaciła i pewnie nie raz jeszcze wyjadę do Niemiec. Opłaca się.