Większość kobiet marzy o księciu z bajki i królewskim ślubie, który wszyscy będą wspominać przez długie lata. Zorganizowanie hucznego wesela jest dość kosztowne, więc sporo osób ogranicza się do zaproszenia na nie tylko najbliższej rodziny. Wyjątkową pamiątką z uroczystości zaślubin i wesela, są zdjęcia i filmy, które najczęściej wykonuje wynajęty fotograf i kamerzysta.

Jaką scenerię wybrać na fotografię ślubną?

fotografia ślubnaMłoda para najczęściej życzy sobie aby fotograf towarzyszył im od samego początku przygotowań do ślubu aż do zakończenia wesela. Dzięki temu mamy uwiecznione chwile kiedy jeszcze panna młoda czeka w domu na pana młodego, kiedy wita ich orkiestra i wychodzą razem z domu do kościoła. Fotograf wykonuje serię zdjęć niemalże w każdym momencie w tym wyjątkowym dniu, aby na koniec utworzyć wspaniały album, opowiadający historię tego dnia godzina po godzinie. Wyjątkowa fotografia ślubna musi być wykonana w odizolowanym miejscu od gości i zbędnych aranżacji. Najczęściej małżonkowie wybierają jako tło do zdjęć naturę, która świetnie się wpisuje w scenerię ślubną. Może to być ogród botaniczny, park, lub przypadkowo wybrana łąka, czy ogród. Dość nowoczesnym pomysłem na pamiątkową fotografię jest miejska sceneria, gdzie na mostach, czy ulicach młoda para przybiera wystylizowane pozy. Oczywiście można wykonać tradycyjne zdjęcie w studiu fotograficznym na fotelu, lub wcześniej starannie przygotowanym tle. Najczęściej taka fotografia ma opowiadać pewną historię miłosną dwojga ludzi, którzy właśnie się pobrali. Taką sesję można wykonać w dniu ślubu, albo umówić się na dogodny termin po nim. Aby na zdjęciach ze ślubu para wyglądała perfekcyjnie, konieczna jest dobra makijażystka, która dobierze taki make-up, aby wyglądać świeżo na zdjęciach. Pozostałe zdjęcia są wykonywane w dniu ślubu w trakcie ceremonii, moment wyjścia z kościoła i na sali weselnej. Uwiecznienie pierwszego tańca na zdjęciach i filmie, jest stałym elementem każdego fotografa i kamerzysty.

Jeżeli do wykonywania pamiątkowych fotografii wynajmiemy profesjonalistę, to nie będziemy musieli się martwić o ich jakość i ilość. W ciągu paru dni fotograf z wykonanych zdjęć wybierze najlepsze i po konsultacji z młodą parą stworzy wyjątkowy film, lub album pamiątkowy. Cena takiej usługi zależy od ilości zdjęć i kopii filmów.