Od niedawna mieszkamy z partnerem Adrianem w naszym nowo wybudowanym domu mieszczącym się w małej dzielnicy willowej pod Olsztynem. Jest on tylko częściowo umeblowany, ponieważ chcieliśmy zacząć przeprowadzkę z małego, ciasnego mieszkanka do przestronnego i własnego budynku. Na razie umeblowane i wykończone są tylko: sypialnia, kuchnia i łazienki, a reszta domu jest w stanie surowym. Nie mamy również ogrzewania, bo na razie jest lato, więc nie było ono potrzebne. Jednak ostatnio byliśmy z wizytą u sąsiadów i oni polecili nam, abyśmy kupili piec zasilany automatycznie.

Żeliwny piec automatyczny do centralnego ogrzewania

piec co żeliwny z podajnikiemDostaliśmy od państwa Janiny i Marcina, czyli naszych sąsiadów namiary na profesjonalną firmę oferującą sprzedaż i montaż urządzeń grzewczych w mieszkaniach i domach. Było to przedsiębiorstwo, które założyło wcześniej piec co żeliwny z podajnikiem u nich w budynku mieszkalnym. Po przeprowadzonej przez telefon rozmowie z konsultantem umówiliśmy się na wizytę przedstawiciela u nas w domu. W następny wtorek przyjechał mężczyzna, dobrze ubrany i przygotowany do rozmowy z nami o przedstawianym sprzęcie. Opisał nam dokładnie działanie pieców centralnego ogrzewania z automatycznym podajnikiem. Przedstawił również wszystkie zalety, w tym możliwość ustawiania temperatury przez telefon lub wcześniejszego- na termostacie, który włączy się o konkretnej godzinie, aby po powrocie do domu móc się cieszyć ciepłem. Kolejnym plusem było także to, że nie trzeba było się martwić o uzupełnianie podajnika, ponieważ piec robił to automatycznie, gdyż miał specjalny zbiornik na pellet, a kiedy zapas się kończył maszyna wysyłała ostrzeżenie odpowiednio wcześniej, aby dało się zamówić odpowiedni materiał, który łatwo się pakowało do bębna pieca, ponieważ miał on szyb podprowadzony do specjalnej dziury w ścianie budynku.

Zdecydowanie się na piec z podajnikiem zrobiony z żeliwa nie było trudną decyzją. Za kilka dni przyjedzie ekipa i założy nasze ogrzewanie centralne w domu. Kiedy nadejdą zimne dni nie będziemy musieli się martwić o chłód na zewnątrz, ponieważ nasz piec będzie sam regulował dopływ ciepła do naszych grzejników na ścianach oraz tych w podłodze. Wystarczy, że ustawimy odpowiednią temperaturę na termostacie zamontowanym w maszynie oraz będziemy pamiętać o uzupełnianiu zbiornika na pellet co jakiś czas.

Kategorie: Maszyny