Kiedy przychodzi czas na wykończenie domu czy mieszkania, pojawia się dylemat odnośnie tego czym wyłożyć podłogę. Wiele osób wybierze klasykę i postawią na panele, parkiet, jak i również kafle. Są jednak i tacy, dla których wyżej wspomniane okażą się zbyt banalne i postanowią skorzystać z bardziej innowacyjnego rozwiązania, jakim są niewątpliwie posadzki betonowe. To właśnie one pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza. 

Posadzki dekoracyjne – rodzaje 

posadzki betonowe dekoracyjneJednym z rodzajów betonowych posadzek dekoracyjnych są te wykonane z betonu elastycznego, szlifowanego, zwanego mikrocementem. Co istotne, w przypadku wyżej wspomnianych można w stu procentach decydować o tym jaki przybiorą kolor oraz jaki efekt uda się osiągnąć. Te posadzki betonowe dekoracyjne prezentują się w szerokiej palecie kolorystycznej, w związku z czym z powodzeniem można wybrać idealny dla siebie odcień. Ponadto ten rodzaj posadzek świetnie sprawdzi się także we wnętrzach restauracji, sklepów, biur czy showroomów. Są odporne na uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i chemiczne. Co ważne, można je nakładać także na płytki. Kolejny rodzaj posadzek dekoracyjnych stanowią te wykonane z betonu polerowanego. Ich cechą charakterystyczną jest lustrzany połysk i idealnie gładka powierzchnia. Tak jak uprzednio wspomniane, tak i również te są niezwykle odporne na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, co stanowi kolejny argument za tym, aby zastosować je w danym wnętrzu. Ten rodzaj posadzek dedykowany jest przede wszystkim wnętrzom restauracyjnym, klubom, salom konferencyjnym, biurom, sklepom, jak i wszelkiego rodzaju pomieszczeniom reprezentacyjnym. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że nadają one wnętrzom niepowtarzalny oraz elegancki wygląd. Jeżeli mowa o kolorach, w jakich prezentuje się ten rodzaj posadzek dekoracyjnych, to jest ich dokładnie dziewięć. 

Podsumowując – dekoracyjne posadzki betonowe stanowią świetne rozwiązanie jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza. Idealnie sprawdzą się w domach i mieszkaniach urządzonych w stylu loftowym. Dzięki ich różnorodnej kolorystyce, mogą zostać idealnie dopasowane do pomieszczenia, w którym się znajdą. Jest to absolutny hit w branży wnętrzarskiej i sięga po niego coraz więcej architektów wnętrz, a także prywatnych osób. 

Kategorie: Budownictwo