Zanim nowy członek rodziny pojawi się na świecie, konieczne jest skompletowanie niezbędnej wyprawki i przygotowania jego pokoju na wielkie przyjście. Wszystkie produkty kupimy w sklepach z artykułami dla niemowląt. 

Rodzaje pościeli do łóżeczka 

pościel do łóżeczka minkyNoworodki i do pewnego wieku niemowlęta, większość swojego czasu spędzają w łóżeczku, dlatego trzeba zadbać, aby było to dla nich miejsce bezpieczne i przytulne. Tak małe dzieci muszą spać na twardym materacu, gdyż ich kształtujące się kręgosłupy wymagają stabilnego podparcia. Oczywiście w łóżeczku musi być miękka pościel, która nie będzie przegrzewać malucha, a jedynie nie pozwoli mu zmarznąć. Jednym z najpopularniejszych modeli jest pościel do łóżeczka minky, która z jednej strony posiada bawełnę, a z drugiej miękki polar minky. Dzięki takiemu wykonaniu, można pościel stosować w ciepłe, ale i zimne noce. Bawełna doskonale przepuszcza powietrze, odprowadza wodę i delikatnie chłodzi, więc ta strona świetnie się sprawdzi latem. Natomiast strona minky, posiada na całej powierzchni małe kuleczki, które dodatkowo stymulują maluchy, gdyż one uwielbiają je ściskać. Polar jest ciepły i nie przepuszcza powierza, dlatego bardzo dobrze grzeje. Pościel minky można używać w łóżeczku, ale także w wózku, ponieważ w sprzedaży znajdziemy dwa rozmiary tejże pościeli. W środku  może ona posiadać syntetyczne wypełnienie, które jest antyalergiczne, dlatego pościele minky są polecane dzieciom z przeróżnymi alergiami. Ponadto można ją prać w pralce. 

Jeżeli kupujemy pościel dla malucha do łóżeczka, to najlepiej od razu kupić dwa komplety, ponieważ w razie zabrudzenia, dziecko będzie miało w czysty zestaw na zmianę. Można ją prać w wysokich temperaturach i pracować od strony bawełnianej, w celu sterylizacji.

Kategorie: Dla dziecka