Posiadanie własnego pojazdu jest marzeniem wielu osób, ale to nie wystarczy żeby móc nim kierować. Konieczne jest jeszcze prawo jazdy, które można uzyskać dopiero kiedy się skończy osiemnasty rok życia. Choć do samego kursu organizowanego przez szkołę jazdy, można się zapisać na parę miesięcy przed dniem osiemnastych urodzin. 

Gdzie są szkoły prawa jazdy? 

prawo jazdy na samochódW dzisiejszych czasach zrobienia prawa jazdy jest bardzo proste i szybkie, ponieważ szkoły jazdy znajdują się w każdym mieście. Do dyspozycji kursantów są setki instruktorów posiadających właściwe uprawnienia i potrafiących w przystępny sposób przekazać wiedzę. W nauce jazdy bardzo ważna jest praktyka, ponieważ jedynym sposobem na nauczenie się prowadzić samochód jest duża ilość ćwiczeń. Prawo jazdy na samochód zrobimy w ciągu trzydziestu godzin kursu, który dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza obejmuje wykłady na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego i omówienia typowych sytuacji drogowych, które z pewnością prędzej czy później spotkają każdego kierowcę. Druga część obejmuje jazdy z instruktorem na placu manewrowym i ulicach miast. To zdecydowanie ważniejsza część, bo kursanci nabywają podczas jej trwania koniecznych umiejętności, które pozwolą im zaliczyć egzamin państwowy. Każdy przyszły kierowca musi umieć parkować przodem, tyłem i na tak zwaną „kopertę”, wykonywać jazdę po łuku, czy ruszać z miejsca z zaciągniętego hamulca ręcznego. Oczywiście podstawą jest płynne poruszanie się pojazdem, które bezapelacyjnie musi być opanowane niemalże do perfekcji, bo każdy egzaminator zwraca na to uwagę. Jeżeli po trzydziestu godzinach kursu, jego uczestnik nadal ma problemy z samodzielnym prowadzeniem samochodu, to będzie musiał dokupić kilka dodatkowych godzin, aby jego umiejętności były przynajmniej na średnim poziomie. 

Już samo przystąpienie do egzaminu jest sterującą sytuacja dla wielu kursantów, dlatego zawsze warto się dobrze do niego przygotować, aby zminimalizować ryzyko poprawki. Nauka jazdy dla kursantów jest trudna, szczególnie na początku, ale z czasem poruszanie się pojazdem staje się automatyczne. Jednak zawsze warto pamiętać o zasadach i przestrogach, jakie przekazali nam instruktorzy na kursie nauki jazdy, bo mogą nas uchronić przed wypadkiem.

Kategorie: Usługi