Coraz więcej polskich firm się rozwija, dlatego inwestuje we własne biurowce. Aby móc zbudować takich obiekt potrzebny jest fachowy projekt. Musi on uwzględnić dosłownie wszystko, od kwestii budowlanych, aż po prawidłowe rozmieszczenie biur oraz gabinetów. Dużo zależy od tego, z jakim architektem współpracujemy. Warto dowiedzieć się, jak wyobraża sobie dany budynek, a także jak rozplanuje w nim przestrzeń.

Projekty niewielkich biurowców dla firm

fachowe projekty małych biurowcówKażdy może sobie wyobrazić, jak wygląda biurowiec. Fachowe projekty małych biurowców powinny uwzględniać bardzo dużo rzeczy. Zaczynając od tego, że wygląd budynku bardzo się liczy. Firma, które chce być poważana na rynku powinna zainwestować w budynki, które przykuwają uwagę swoją nowoczesnością. W dobrym projekcie powinno uwzględniać się wykorzystanie szkła. Jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń, na samej górze powinny znajdować się gabinety zarządu, a także księgowość. Każdy dział powinien znaleźć miejsce dla siebie. Projektant musi odbyć rozmowę z osobą, która jest zainteresowana takich projektem. Dzięki temu zdobędzie informacje na temat tego, kto ma pracować w tym miejscu, ile będzie działów w firmie oraz czy przestrzeń wewnątrz podlegać będzie wynajmowi. Przed biurowcem musi znajdować się parking, chyba, że w pobliżu są miejskie miejsca parkingowe. Pamiętajmy, że interesują nas biurowce o niewielkiej przestrzeni. Wybór gruntu pod taką inwestycję też jest znaczący i powinien być zawarty w projekcie. Nowoczesne konstrukcje szklane potrzebują twardego gruntu. Najlepiej, aby wszystkie kwestie konstrukcyjne były rozwiązane poprzez użycie żelaznych podpór oraz mocno zbrojonych elementów betonowych. Nawet jeśli budynek będzie oszklony, powinny znaleźć się betonowe fragmenty.

Taka konstrukcja ma szansę na to, by mogła przez wiele lat stać i służyć firmie jako biurowiec. Nie zapominajmy, że takim budynkom stawia się naprawdę duże wymagania. Jednocześnie na ich terenie przebywać będzie dużo osób, dlatego nie można sobie pozwolić na błędy w projekcie. Funkcjonalność tej przestrzeni to kwestia kluczowa. Biura powinny być rozplanowane w taki sposób, aby kontakt między nimi był ułatwiony, ale jednocześnie aby nikt nie wchodził nikomu w drogę. Projekt musi być więc należycie dopracowany.