Każdy sprzęt i narzędzia wykorzystywane w produkcji muszą być od czasu do czasu czyszczone, by usuwać z nich wszelkie osady przemysłowe, które nierozłącznie związane są z procesem produkcji. Mycie wodą z dodatkiem detergentów nie zawsze się sprawdza, gdyż nie jest dokładne, detergenty mają zły wpływ na środowisko, a czyszczenie trzeba powtarzać bardzo często. Z tego powodu coraz częściej stosujemy piaskowanie suchym lodem.

Mycie urządzeń suchym lodem jest coraz popularniejsze

nieinwazyjne piaskowanie suchym lodemPod tajemniczą nazwą, jaką jest piaskowanie suchym lodem, kryje się metoda czyszczenia maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesach produkcji, w tym produkcji taśmowej. Wato mieć na uwadze, iż obecnie nieinwazyjne piaskowanie suchym lodem jest bardzo popularne z uwagi na efekty, które przynosi. Piaskowanie polega po porostu na kierowaniu strumienia ze stężonym powietrzem pod wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się granulki i kryształki lodu mikroskopijnej wielkości. Duże ciśnienie powoduje, że kryształki lodu docierają nawet do najmniejszych i słabo widocznych elementów maszyn przemysłowych. Mycie jest praktycznie nieinwazyjne, gdyż żadna maszyna i żaden czyszczony sprzęt nie muszą być rozkładane i ponownie skręcanie z uwagi na potrzebę ich dokładnego oczyszczenia z osadów przemysłowych. Piaskowanie suchym lodem jest przyjazne dla środowiska, gdyż nie są używane do niego żadne detergenty ani silne środki czystości. Nadto, nie pozostawia ono po sobie żadnych smug, czy zacieków, które wymagałyby jeszcze dodatkowego czyszczenia. Z tego też powodu przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na mycie suchym lodem, które jest najdokładniejszym i nieinwazyjnym czyszczeniem urządzeń wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Warto mieć też na uwadze okoliczność, iż czyszczenie lodem wykorzystywane jest nawet w przemyśle spożywczym. Piaskowanie lodem usuwa osady, smar, a nawet lakier rozlany i zastygły w różnych elementach maszyn produkcyjnych.

Z uwagi na swoje nieinwazyjnie właściwości piaskowanie suchym lodem jest coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorców. Oprócz mycia zawsze konserwuje czyszczony sprzęt i zawsze zabezpiecza go przed rdzą i korozją, dzięki czemu ze wszystkich maszyn można korzystać o wiele dłużej, niż gdybyśmy do mycia wykorzystywali wodę i detergenty. Nadto, sprawdza się zwłaszcza przy czyszczeniu elementów stalowych wszelkich konstrukcji.