W biurach znajduje się sporo urządzeń elektronicznych, z których każde posiada przewód zasilający. Jeżeli na biurku stoi kilka sprzętów, to najczęściej robi się spory bałagan z kablami, które zajmują sporo przestrzeni. Żeby tego uniknąć, warto je właściwie zorganizować.

Jak wygląda rzep dwustronny?

rzepy dwustronne szerokieMyśląc o zakupie rzepu, większość z nas od razu pomyśli o pasmanterii i bardzo dobrze, bo podstawowe rodzaje tegoż łączenia, właśnie tak kupimy. Jednak na rynku znajdziemy także rzepy montażowe, które mają nieco inne przeznaczenie niż zapinanie kurtki czy butów. Rzepy dwustronne szerokie mogą być wykorzystywane do mocowania wykładziny podłogowej do podłoża, obrazów na ścianach czy przeróżnych dekoracji. Są przede wszystkim  wytrzymałe i odporne na rozerwanie. Składają się z jednej, dwustronnej części w formie taśmy, którą wystarczy wywinąć  na drugą stronę w celu połączenia. Możemy ją wykorzystać do zawieszania zasłon i firan w oknach, porządkowania przewodów elektrycznych czy także znajdziemy ją w akcesoriach rowerowych. Rzep może być wykorzystany nawet jako pasek zegarka, gdyż zapewnia bez problemową regulację. Poza dwustronnymi modelami, znajdziemy także jednostronne, składające się z dwóch elementów. Każdy rzep z jednej strony posiada maleńkie haczyki, a z drugiej pętelki, które ściśle się łączą. W przypadku taśm rzepowych montażowych, po obu stronach mają specjalne grzybki, które pozwalają na bardzo trwałe łączenie. Mogą one być na taśmach albo w formie wyciętych kształtów.

Wąskie rzepy, lepiej się sprawdzają w mocowaniu drobnych i lekkich przedmiotów, natomiast szerokie radzą sobie ze znacznie trudniejszymi zadaniami. Są lekkie i cienkie, więc zapewniają niewidoczne łączenie, a dzięki dostępności w wielu kolorach, łatwo je dopasujemy do materiału.