Ludzie starsi większość swojego życia spędzają chodząc po różnych lekarzach i starając sobie ulżyć w jakiś sposób w cierpieniu. Seniorzy najczęściej się skarżą na problemy w oddychaniu, uporczywy ból w kręgosłupie, czy kołatanie serca. Bez względu na stan fizyczny, każda osoba w podeszłym wieku, powinna choć raz pojechać na wczasy do sanatorium.

Jakie promocje organizuje sanatorium w Ciechocinku?  

ciechocińskie sanatoria promocjeOsoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, mogą uzyskać dofinansowanie na pobyt w sanatorium w wysokości stu procent kwoty z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Wystarczy uzyskać od lekarza prowadzącego skierowanie na taki pobyt i można się starać o refundację kosztów. Jeżeli nie mamy na to szansy, to możemy takie wczasy wykupić prywatnie. Ciechocińskie sanatoria promocje organizują na wczasy letnie i zimowe. W okresie promocyjnym, za wczasy zapłacimy nawet o trzydzieści procent mniej, a dla seniora żyjącego jedynie z renty, lub emerytury, to duża bonifikata. Na wczasy w Ciechocinku możemy wybrać jeden z dostępnych turnusów siedmiodniowych, lub dwutygodniowych. W trakcie ich trwania, seniorzy są pod stałą opieką fizjoterapeutów, masażystów, rehabilitantów i całego personelu medycznego, który dba o komfort ludzi w podeszłym wieku. W Ciechocinku możemy skorzystać z kąpieli solankowych, borowinowych, ozonowych, czy nawet perełkowych. Dla osób z problemami układu oddechowego, dostępne są inhalacje solankowe, które skutecznie udrażniają górne drogi oddechowe. Pacjenci, którzy nie mają problemów z poruszaniem się, mogą korzystać z basenu i obecnych tam masaży wodnych, lub wziąć udział z ćwiczeniach ruchowych organizowanych przez instruktorów pływania. Aby wzmocnić mięśnie i poprawić sprawność ruchową, seniorzy mają do dyspozycji salę gimnastyczną i siłownię ze specjalnym sprzętem dostosowanym do ich wymagań.

Informacje o promocjach sanatoria umieszczają na swoich stronach internetowych, tak aby każdy zainteresowany, mógł z nich skorzystać.  Za siedmiodniowy pobyt w Ciechocinku, trzeba zapłacić od siedmiuset do tysiąca złotych. W ramach pobytu, senior ma zagwarantowane zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju z własną łazienką i klimatyzacją, wyżywienie w ciągu dnia i dostęp do wszystkich szkoleń, zajęć i ćwiczeń.