Serwis klimatyzacji – dobry sposób na biznes?

Od wielu lat wraz z ojcem prowadzę prężnie prosperujący serwis skupiający się na montowaniu oraz naprawianiu klimatyzacji. Choć wydawać by się mogło, że klimatyzacja wciąż jeszcze funkcjonuje w Polsce jedynie w hotelach, dużych biurach czy galeriach handlowych, okazuje się jednak, że coraz więcej osób decyduje się na zakup klimatyzacji również do domu. Mój salon pomaga w doborze odpowiednich klimatyzatorów, ale również naprawia i serwisuje urządzenia, które z jakiś powodów się psują. 

Czy serwisowanie klimatyzatorów jest dochodowym zajęciem?

serwis klimatyzacji ToruńNależy zacząć od tego, że serwisy tego typu będą o wiele lepiej prosperować w dużych miastach. Jak wiadomo, to właśnie w większych miejscowościach  takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Bydgoszcz czy Toruń funkcjonuje o wiele więcej ogromnych korporacji, których budynki zawsze są klimatyzowane. Ja sam prowadzę serwis klimatyzacji Toruń i uważam, że choć miasto to, być może nie jest największe, to jednak wciąż się rozwija i jest miejscowością typowo turystyczną (co wiąże się m.in. z tym, że w Toruniu jest wiele dużych hoteli oraz stosunkowo dużo biurowców). Osobiście uważam, że biznes ten sprawdzi się najlepiej właśnie w większych miastach, w których zgłaszać się do nas będą zarówno właściciele większych film, jak i klienci detaliczni, którzy będą zamawiać naszych specjalistów bezpośrednio do domu. Należy bowiem pamiętać o tym, że większość modeli klimatyzatorów jest bezpośrednio wmontowywana w wybraną przestrzeń (najbardziej popularne są zwłaszcza klimatyzatory naścienne oraz sufitowe) i nasz klient nie będzie potrafił sam ich rozmontować. Otwierając tego typu biznes musimy więc liczyć się z tym, że będziemy często pracować zdalnie (a do tego niezbędny będzie odpowiedni transport). Nie ukrywam jednak, że zarobki w mojej branży są bardzo atrakcyjne, o ile rzecz jasna jesteś specjalistą swym fachu i posiadasz gruntowną wiedzę na temat świadczonych przez siebie usług. Decydując się na rozpoczęcie tego typu działalności warto również zadbać o odpowiednią reklamę. Dobrze by było gdyby nasza firma posiadała stronę internetową, na której klient znajdzie wszelkie najbardziej potrzebne informacje (pamiętajmy więc o odpowiednio zaprojektowaną zakładkę z kontaktem).

Choć wydawać by się mogło, że klimatyzacje wciąż jeszcze nie są zbyt popularne w Polsce, to jednak prawda jest zgoła odmienna. Na zakup klimatyzatorów decydują się dziś nie tylko ogromne korporacje, ale również indywidualni klienci, który pragną posiadać je we własnych domostwach. Prowadzenie tego typu serwisu może być więc bardzo dochodowe, ale tylko wówczas jeśli będziemy posiadać stosowną wiedzę oraz umiejętności.