Kobiety, które są w ciąży często robią sobie zdjęcia, które traktują z sentymentem, gdyż to wyjątkowe dziewięć miesięcy, kiedy w ich ciele zachodzi wiele ważnych zmian. Poza ewidentnymi zmianami jakie zachodzą w wyglądzie, także w mózgu one następują i zaczynają dominować hormony, które przygotowują kobietę na przyjęcie noworodka. Nowo narodzone dziecko jest niesamowicie małe i kruche, dlatego warto tą chwilę zatrzymać na fotografii.

Gdzie wykonać sesję noworodkowi?  

sesje noworodkowe bydgoszczDzieci bardzo szybko rosną, szczególnie noworodki, które w ciągu paru tygodni potrafią podwoić, a nawet potroić swoją masę urodzeniową. Chyba każdy rodzić robi zdjęcia swojemu dziecku niemalże od urodzenia, aby zatrzymać te ulotne chwile i móc do nich powrócić w przyszłości. Pierwszą fotografie najczęściej wykonuje ojciec nowo narodzonemu dziecku na oddziale położniczym, a kolejne robią już wspólnie rodzice. Jeżeli chcemy mieć profesjonalne sesje noworodkowe Bydgoszcz jest miastem, w którym fotografowie wykonują wyjątkowe zdjęcia. Noworodki głównie śpią, więc wykonanie zdjęcia nie będzie trudne, ale potrzebna jest osoba, która będzie wiedziała jak dobrze ułożyć dziecko do zdjęcia. Sesje noworodków są wykonywane najczęściej w pastelowej scenerii dopasowanej do płci dziecka, które jest ubierane w stroje zwierząt, lub umieszczane na miękkich, pluszowych kocykach, które dobrze się prezentują na zdjęciach. Dzieci nie potrzebują makijażu, a jedynie dobrego  światła, które podkreśli jego indywidualne cechy zewnętrzne. Nie każdy fotograf się zna na sesjach tak małych dzieci, dlatego warto przed dokonaniem wyboru, udać się na rozmowę z kilkoma salonami fotograficznymi i wypytać o taką usługę. Za jednym razem jest wykonywane wiele zdjęć w różnych ujęciach, aby można było wybrać najlepsze do albumu. Sesja powinna być wykonana z dzieckiem w wieku do maksymalnie dwóch miesięcy, gdyż później staje się on już niemowlakiem i przybiera bardziej dojrzałe kształty.

W każdym dużym mieście znajdziemy fotografa, który wykona dla nas sesję z noworodkiem, jednak nie każdy zrobi ją tak dobrze jak w Bydgoszczy. Taka sesja będzie pamiątką na długie lata i będzie z pewnością przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dobór scenerii, strojów, lub jego braku w dużej mierze zależy od decyzji rodziców, którzy najczęściej przychodzą do fotografa z konkretnym planem na zdjęcia ich dziecka.