Nowe wersje lakierów samochodowych są zaliczane do tych bardziej odpornych w porównaniu z lakierami stosowanymi do tej pory. Jednak nie ma takiego lakieru, którego nie dałoby się zarysować. Jedyne co możemy zrobić jako właściciele samochodów to zabezpieczenie lakieru przy użyciu różnych sprawdzonych metod. Jedną z nich jest nakładanie specjalnych powłok ochronnych. 

Efektywna ochrona lakieru 

zabezpieczenie lakieru powłoką kwarcowąNie da się ukryć, że lakier samochodowy jest stale narażany na najróżniejsze uszkodzenia. W rzeczywistości nie trzeba wiele by na lakierze pojawiły się zarysowania czy też jakieś drobne wgniecenia. Niekoniecznie nawet musimy brać udział w jakiejś kolizji czy też zarysować auto podczas parkowania. Od dłuższego czasu słyszy się często o kwestii jaką jest zabezpieczenie lakieru powłoką kwarcową. Jest to sposób stosunkowo nowy ale niezwykle skuteczny. Kwarc skutecznie poprawia lakier i doprowadza do tego, że jest on chroniony przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Przykładowo posiadając na samochodzie powłokę kwarcową będziemy mogli uchronić lakier przed zarysowaniami powstającymi po kontakcie z piaskiem i pyłem znajdującym się na jezdni. Warto też zauważyć, że powłoki kwarcowe stanowią skuteczną ochronę przed niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym. To właśnie przez to promieniowanie dochodzi do matowienia lakieru ale możemy skutecznie temu zapobiegać stosując opisane rozwiązanie. 

Oprócz powłok kwarcowych na samochody nakłada się często również powłoki ceramiczne. Te drugie są nieco droższe ale ma to swoje uzasadnienie. Mianowicie powłoki ceramiczne są w stanie dłużej utrzymywać się na samochodzie. Zarówno powłoka kwarcowa jak i ceramiczna świetnie chroni również przed tym co znajdować się może w wodzie opadowej i co może zagrażać lakierowi.