Solidne blaty z granitu

W ostatnich latach dostrzec możemy wzmożone zainteresowanie blatami kuchennymi, które wykonane są z granitu. Materiał ten jest bardzo twardy i odporny na wiele czynników. Co ważne jest on również niezwykle estetyczny. Granitowe blaty kuchenne potrafią dodać charakteru każdej kuchni. Świetnie sprawdzają się zarówno w małych kuchniach jak i tych o większej powierzchni.

Nowoczesne płyty granitowe

płyty granitowe producentGranit jest kamieniem, który spotkać możemy w przyrodzie. Płyty powstające z tego materiału są więc wolne od różnych szkodliwych dla naszego zdrowia substancji. Jeśli chodzi o sprawdzone płyty granitowe producent zapewnia, że bez problemu wytrzymają one w naszej kuchni wiele lat. To co wyróżnia granit to również waga. Niekiedy jeden metr kwadratowy płyty granitowej może ważyć nawet w okolicach stu kilogramów. W związku z tym firmy meblarskie zajmujące się sprzedażą mebli z blatami granitowymi zamawiają płyty nie grubsze niż 3 centymetry. Obecnie granitowe płyty występują w wielu wersjach kolorystycznych. Spotkać możemy płyty w kolorze głębokiej czerni, brązu, łososiowego różu czy też zieleni oraz błękitu. Dzięki takiej różnorodności mamy możliwość dobrać płytę granitową, która będzie idealnie komponować się zarówno z kolorem naszych mebli jak również z całym wystrojem kuchni. Dodatkowo mamy wybór czy chcemy posiadać płytę polerowaną czy matową. W sprzedaży są bowiem dostępne dwie wersje. Najczęściej sprzedawana jest jednak wersja z połyskiem.

Ogólnie rzecz ujmując granit świetnie sprawdza się w każdej kuchni czy łazience. Jest to materiał odporny zarówno na wilgoć jak i na bardzo dużą temperaturę. Dodatkowo granit nie traci koloru ani nie odbarwia się pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Inwestowanie w granitowe płyty to więc inwestycja na długie lata.