Sposób na podwójny podbródek

Nadwaga jest jedną z największych chorób cywilizacyjnych we współczesnym świecie. Powoduje wiele problemów ze zdrowiem, a także te natury psychicznej. Wiele osób z powodu nadwagi ma kompleksy i czuje się nieatrakcyjna oraz ma zaniżoną samoocenę. Niektóre nieestetyczne zmiany można jednak usunąć dzięki medycynie estetycznej.

Usunięcie nadmiaru skóry na twarzy

usuwanie podwójnego podbródkaWiele problemów z własnym wyglądem, a przede wszystkim skórą, wynika właśnie z nadwagi. Część jednak może wynikać z uwarunkowań genetycznych albo po prostu być związanych z wiekiem. Bardzo wiele osób zmaga się z problemem nadmiaru skóry na brodzie, ale usuwanie podwójnego podbródka jest możliwe i może pomóc skutecznie rozwiązać ten problem. Wystarczy poddać się specjalistycznemu zabiegowi, w wyniku którego nadmiar skóry zostanie usunięty. Tkanka tłuszczowa albo po prostu zwisająca, wiotczejąca z wiekiem skóra tworzą często rodzaj fałdy pod brodą, co potocznie określa się mianem drugiego podbródka. Jest to nieestetyczna zmiana i dlatego wiele osób chce się jej pozbyć. Zredukować taki defekt można już obecnie za pomocą nieinwazyjnych metod, choć czasem należy jednak skierować się do chirurga plastycznego. Coraz bardziej popularne metody nieinwazyjne są w pełni bezpieczne i zazwyczaj polegają one na użyciu fal radiowych, wiązki promieni emitowanych przez laser albo zastosowanie metody termicznej. Czasem używa się specjalnego rodzaju masażera, który w sposób mechaniczny stymuluje tkanki skórne. Wykorzystywana jest także karboksyterapia, która polega na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla, który ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu w skórze oraz rozbiciu lipidów. Metodę dobiera się w zależności od skali problemu po konsultacji z doświadczonym specjalistą, ale każda przynosi dobry efekt. Skóra staje się bardziej napięta, ujędrniona i napięta. W skórze zostaje pobudzone krążenie, zwiększa się produkcja elastyny oraz kolagenu, co sprawia, że skóra wygląda lepiej, a podbródek zostaje zniwelowany.

Najróżniejsze defekty estetyczne mogą zostać zniwelowane przy użyciu nowoczesnych metod. Medycyna estetyczna oferuje wiele różnych sprzętów oraz metod, które pomagają na przykład w usunięciu podwójnego podbródka w sposób stosunkowo szybki, często bezbolesny oraz w pełni bezpieczny. Po zabiegu skóra pozostaje również bardziej napięta oraz jędrna.