Obecnie wiele osób mieszkających w blokach, szczególnie tych starszych, narzeka na to, że jest w stanie słyszeć prywatne rozmowy, a co gorsza, kłótnie sąsiadów. Na dłuższą metę może być to bardzo niewygodne, dlatego warto coś z tym zrobić. Wyciszenie ścian lub sufitów, a nawet podłóg, jest możliwe. Trzeba tylko podejść do tego z głową i odpowiednim planem dopasowanym do danego mieszkania i naszych potrzeb.

Kilka słów o wyciszaniu ścian

wyciszenie ścian WarszawaSąsiedzi mogą być bardzo różni, niestety zwykle w bloku zjawi się ktoś, kto nie będzie szanował czyjejś ciszy i spokoju. Jeśli nie chcemy więc być budzeni co rano odgłosem pracującego odkurzacza, a także nie chcemy się w najbliższej przyszłości wyprowadzać, warto pomyśleć o wygłuszeniu ścian lub innych elementów w mieszkaniu, takich jak sufit czy podłoga. Istnieje wiele sposobów wygłuszania. Od tych, za które zapłacimy niewiele po bardziej skomplikowane, o których musimy myśleć już w czasie generalnego remontu (na przykład w przypadku obniżania sufitów i wypełniania przestrzeni między płytami wełną mineralną). Jeśli chodzi o mniej inwazyjne sposoby, które pomogą nam wyciszyć mieszkanie w każdym momencie, możemy na przykład zainwestować w pianki akustyczne, które naklejamy na drzwi lub ściany. Odpowiednio dobrane do mieszkania, mogą one być częścią nowoczesnej aranżacji. Jeśli chodzi natomiast o profesjonalne wyciszenie ścian Warszawa to miasto, w którym znajdziemy wiele firm świadczących tego typu usługi.

Jeśli w naszym mieszkaniu mamy cienkie ściany i odgłosy żyjących za ścianą sąsiadów nam przeszkadzają, warto zastanowić się czy wyciszenie ścian nie będzie najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Pianki akustyczne są tanie a ich zaletą jest fakt, że są dość tanie, nieinwazyjne i łatwo dostępne.