Jeszcze do niedawna o Anglii mówiono że jest krajem który często dotykany jest problemem wilgoci w domach. Niestety od kilku lat zauważyć można również że to zjawisko dotyka także polskich domów. Na nasze szczęście obecnie istnieje wiele sposobów na to by z wilgocią sobie radzić. Musimy się jednak do tej kwestii dość mocno przyłożyć.

Najlepsze metody osuszania ścian

iniekcja muru malborkProblem związany z wilgocią w zasadzie dotknąć może każdego z nas. Głównym winowajcą powstawania wilgoci w naszych domach jest niezbyt wydajny system wentylujący. Gotując obiad, kąpiąc się czy nawet oddychając uwalniamy do atmosfery parę wodną, która powinna być z wnętrza naszego domu usunięta. Jeśli tak się nie stanie może dojść do jej skroplenia na ścianach. Jeśli doprowadziły do takiej sytuacji, że cząsteczek wody w naszych ścianach będzie zbyt dużo może stworzyć się w nich idealne środowisko do rozwoju pleśni czy nawet grzybów. Jeśli jednak zdarzy się tak, że nasze ściany na  dobre  nasiąkną wilgocią to jedynym rozwiązaniem będzie zastosowanie metod  osuszania. Jedną z najskuteczniejszych metod osuszania ścian jest metoda iniekcji krystalicznej. Jeśli chodzi o  kwestię jaką jest iniekcja muru Malbork jest jednym z miast w którym w ostatnich latach bardzo często realizowano inwestycje związane z osuszaniem budynków. Metoda iniekcji krystalicznej polega na wywierceniu w ścianach otworów o średnicy 20 mm. W otworach tych umieszcza się mieszaninę cementu portlandzkiego wraz z aktywatorem  krzemianowym. Mieszanina ta skutecznie pochłania cząsteczki wilgoci obecne w naszej ścianie.

Metoda iniekcji krystalicznej jest jedną z najskuteczniejszych metod osuszania murów ale oczywiście nie jest jedyną. Osoby zmagające się z problemem wilgoci w domach równie dobrze zastosować mogą specjalne nagrzewnice. Urządzenia te świetnie spisują się w przypadkach domów, w których problem wilgoci jeszcze za bardzo się nie rozwinął. Nagrzewnice działają bowiem głównie na zewnętrzną warstwę ściany.

Kategorie: Budownictwo