Większość osób myśląc o zakupach, ma przed oczami stacjonarny sklep, lu ewentualnie internetowy. W taki sposób dokonujemy zakupy żywnościowe, chemiczne, meblowe, czy zabawkowe. Jednak można też kupować na stacjach benzynowych, na bazarach, czy w automatach. W handlu jeszcze do niedawna jedynym ograniczeniem były dni wolne, kiedy sklepy były zamknięte.

Co kupimy w automacie vendingowym?

vending automaty do sprzedażyObecnie internet jest na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o dokonywanie zakupów, bo można tak kupić wszystko siedem dni w tygodniu i to przez całą dobę. Jednak minusem jest fakt, że trzeba czekać na dostawę, która trwa od jednego do kilku dni. Lepszym rozwiązaniem jest vending automaty do sprzedaży przeróżnych produktów żywnościowych, kosmetycznych, drogeryjnych, czy nawet aptecznych. Jeżeli nie chcemy stać w kolejkach, to najlepszym rozwiązaniem są zakupy w automacie, bo od ręki dostaniemy wiele produktów, które znajdziemy także w sklepach spożywczych, aptekach, czy drogeriach. W maszynie do sprzedaży znajdziemy przede wszystkim napoje w butelkach i puszkach, a nawet kartonikach. Przeróżne batony, chipsy i słodkie, lub słone przekąski. Niektóre modele automatów w swojej ofercie posiadają zdrową żywność w postaci świeżych kanapek, soków, czy warzyw do zjedzenia na raz. W automatach kupimy też gorące napoje takie jak kawa, herbata, czy gorąca czekolada. Obsługa takiego urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Panel sterowania jest wyposażony w funkcję wybierania i płacenia. Nie musimy się już martwić o wyliczoną gotówkę, tak jak to ma miejsce w parkometrach, bo automat wydaje resztę. Został też wyposażony w możliwość kontrolowania stanów produktów przez internet, dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Właściciel automatu na bieżąco wie których produktów kończy się data ważności i musi je wymienić na świeże. Maszyna vendingowa może stać niemalże w każdym miejscu. Oczywiście najlepiej żeby stała w centrum miasta, gdzie jest dużo potencjalnych klientów.

Automat vendingowy najczęściej możemy spotkać na stacjach kolejowych i autobusowych, w centrach handlowych, w poczekalniach przychodni, zakładach pracy. Ceny sprzedawanych produktów nie odbiegają od średniej w tradycyjnych sklepach. Maszyna wymaga jedynie stałego podłączenia do źródła energii elektrycznej, oraz dostępu do sieci WiFi. Taki sposób sprzedaży cały czas zyskuje na popularności.

Kategorie: Maszyny